Obowiązkowy dres cod’e na Wyścigach już od tej soboty

W weekend wyścigowy 24-25 czerwca zostanie oddana do użytku Trybuna Honorowa Toru Służewiec. W związku z tym podjęta została decyzja o wprowadzeniu specjalnego dress code’u.

– Zdarzało się, że panowie przychodzili w klapkach lub sandałach, a panie w leginsach. W związku z tym, że chcemy, aby Trybuna Honorowa była miejsce wyjątkowym, postanowiliśmy wprowadzić pewne zasady – mówi Sylwester Puczen, rzecznik prasowy Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

– Wierzymy, że dzięki klarownym zasadom Trybuna Honorowa odzyska należny jej status. Miejsca z klasą, gdzie warto się pokazać – podkreśla Sylwester Puczen, który twierdzi, że pomysł na dress code podzielają również mieszkańcy Warszawy, którzy również chcieliby, aby Wyścigi Konne odbywały się zgodnie z tradycjami.

Wielu mieszkańców żałuje, że specjalny ubiór będzie wprowadzony wyłącznie do Trybuny Honorowej. Chętnie zobaczyliby schludnie i odświętnie ubrane osoby również na trybunach B i C. Jak twierdzą organizatorzy, widzów korzystających z tych miejsc mogłoby to zniechęcić do przychodzenia na wyścigi.

Dawniej na wyścigi konne przybywano w stroju formalnym – kobiety zakładały suknie i charakterystyczne kapelusze, mężczyźni toczki. Uczęszczanie na wyścigi było stałym rytuałem wśród osób zamożnych – świadczyło o wysokim statusie społecznym.

Z biegiem lat rozrywka ta stała się coraz bardziej dostępna dla szerszej publiczności. Dziś na wyścigi może pójść każdy – do ostatniego sezonu – w stroju dowolnym.

Jak informują organizatorzy, do Trybuny Honorowej nie zostaną wpuszczeni goście ubrani w: klapki i sandały dla panów, obuwie sportowe, krótkie szorty, jeansy z dziurami, przetarciami, spodnie typu bojówki, koszulki sportowe/klubowe, koszulki bez kołnierzyków, kurtki typu parka, wiatrówka, żeglarskie, bomberki, jeansowe, dresy, leginsy zamiast spodni, czapki narciarskie i bejsbolówki, koszule flanelowe, kamizelki typu rybackiego.

Panom wybierającym się do Strefy A sugeruje się wybór koszuli z długim rękawem, spodni materiałowych oraz marynarek.

Temat ten poruszony został podczas wywiadu przeprowadzonego przez E-PLAY z Prezesem Totalizatora Sportowego TUTAJ

 

1 komentarz w “Obowiązkowy dres cod’e na Wyścigach już od tej soboty

  1. Ubiorę się w szorty, stara wskoczy w leginsy, oboje obowiązkowo w sandałach. Do reklamówki z Biedry spakujemy milion albo i dwa miliony PLN do przepuszczenia na wyścigach, ale tylko o ile będziemy mogli gościć w Strefie A, czyli wśród osób tak jak my zamożnych. Pytanie: wpuszczą nas? Odpowiedź: zasadniczo nie, ale dla tak szacownych klientów możliwe okażę uczynienie wyjątku… No przecież… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *