4 maszyny do gier zabezpieczone w centrum Bolesławca

jednoręcy bandyci

Bolesławieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami kontroli Celno-Skarbowego ze Zgorzelca pozbawili maszyn do gier kolejny salon. Mundurowi zabezpieczyli 4 nielegalne automaty o wartości blisko 50 tys. złotych.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą bolesławieckiej Policji regularnie prowadzą wspólne działania z funkcjonariuszami Referatu Kontroli Celno-Skarbowej ze Zgorzelca, których celem jest zwalczanie nielegalnego hazardu.

Ostatnia akcja dotyczyła lokalu znajdującego się w centrum miasta, z wcześniejszych ustaleń wynikało, że znajduje się tam nielegalny salon gier. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka okazało się, że są tam 4 automaty do gier. Wszystkie maszyny zostały zabezpieczone, ich wartość to prawie 50 tys. złotych. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom kontroli skarbowej, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *