85. urodziny Paula Gauselmanna

Paul Gauselmann

Wizjoner, wynalazca, pionier i działacz: przedsiębiorca Paul Gauselmann obchodzi swoje 85. urodziny.

Historia sukcesu Paula Gauselmanna to historia jednego z ostatnich wielkich niemieckich przedsiębiorców okresu powojennego. Patriarchy z etosem społecznym, ale także z kilkoma szorstkimi krawędziami. Dzięki wyraźnemu instynktowi obiecujących pomysłów i trendów udało mu się w ciągu zaledwie sześciu dekad nie tylko postawić własną firmę na szczycie niemieckiego przemysłu automatów do gier , ale także jako prezes stowarzyszenia branżowego wspierać innych operatorów automatów w ich pomyślnym rozwoju.

26 sierpnia założyciel firmy i prezes zarządu wschodnio-westfalskiej grupy Gauselmann, honorowy obywatel miast Espelkamp i Lübbecke, posiadacz Krzyża Zasług Republiki Federalnej Niemiec Pierwszej Klasy – PAUL GAUSELMANN – obchodzi swoje 85. miejsce urodziny.

Przedsiębiorca, który urodził się w pobliżu Münster (Westfalia) w 1934 r., rozpoczął karierę od szkolenia jako inspektor telekomunikacji. Kilka lat później podjął pracę w niepełnym wymiarze godzin, instalując szafy grające, co doprowadziło do pełnej niezależności w 1964 r. W 1974 r. przedsiębiorca otworzył swoją pierwszą działalność, a tym samym pierwszy nowoczesny salon z automatami. Zaledwie trzy lata później podbił niemiecki rynek swoją pierwszą, zastrzeżoną maszyną do gier, Merkur B. Później pojawiło się wiele innych innowacji opracowanych przez własny think tank, takich jak Merkur Disc, który przy ponad 40 000 sprzedanych egzemplarzy osiągnął swój szczyt w 1985 r. Grupa Gauselmann staje się liderem rynku w Niemczech z udziałem w rynku przekraczającym 50 procent.

Od tego czasu marka MERKUR jest synonimem innowacji, jakości i szerokiej gamy gier. Słońce MERKUR jest zarówno w kraju, jak i na świecie jednym z najbardziej znanych symboli szczęścia w związku z grami w restauracjach i pubach, salonach gier, kasynach, na statkach oraz w Internecie.

Zatrudniając około 14 000 pracowników, ponad 2 miliony wyprodukowanych urządzeń rozrywkowych i automatów do gier oraz roczną sprzedaż ponad 3,6 (w pełni skonsolidowane 2,4) mld euro (12/2018), Gauselmann Group jest dziś jedną z wiodących korporacji na świecie. Od 2016 roku firma działa pod płaszczem Fundacji Rodziny Gauslemannów.

Oprócz własnego sukcesu korporacyjnego, Paul Gauselmann zawsze koncentrował się na dobrobycie całego przemysłu automatów sprzedających. Już w latach 60. jego zaangażowanie odegrało decydującą rolę w kształtowaniu polityki przemysłowej w stowarzyszeniach.

Jako przewodniczący niemieckiego stowarzyszenia branży rozrywki i automatów „Verband der Deutschen Automatenindustrie e. V. ”(VDAI), Paul Gauselmann przez 38 lat swojej przedsiębiorczej dalekowzroczności nadzorował rozwój branży w jedną z głównych gałęzi gospodarki, zatrudniającą ponad 70 000 pracowników.

W regionie gospodarczym Minden-Lübbecke Grupa Gauselmann należy do czołowych pracodawców. A Paul Gauselmann jest dumny z faktu, że 25, 30, 40, a nawet 45 lat pracy w firmie nie jest niczym niezwykłym wśród pracowników. 239 stażystów/praktykantów i studentów studiów podwójnych studiuje obecnie w celu zdobycia kwalifikacji w 20 różnych zawodach. Od 2008 roku oferowany jest zatwierdzony przez branżę i zatwierdzony przez Izbę Przemysłowo-Handlowy kurs szkoleniowy prowadzący do kwalifikacji „specjalisty od automatów wrzutowych”. Założyciel firmy, Paul Gauselmann, był jednym z kluczowych inicjatorów projektu koncepcyjnego oraz wprowadzenie tego zawodu. Tylko w tym roku 88 młodych rekrutów rozpoczęło szkolenie w firmie od 5 sierpnia.

Ze sportowego punktu widzenia serce Paula Gauselmanna bije dla tenisa i piłki ręcznej. Paul Gauselmann wspiera swój lokalny klub tenisowy Espelkamp-Mittwald e.V. (TVE) na trzy sposoby: jako sponsor, honorowy przewodniczący i aktywny zawodnik drużyny. To także dzięki jego zaangażowaniu TVE zabrał do domu trzy tytuły Mistrzostw Niemiec w ostatnich latach.

Paul Gauselmann jest także głównym sponsorem drużyny piłki ręcznej TuS N-Lübbecke od kilku dekad. Firma regularnie sponsoruje także liczne kluby regionalne, takie jak drużyna lokalnej ligi piłki nożnej FC Preußen Espelkamp.

Paul Gauselmann jest również szczególnie zaangażowany we wspieranie wszystkich tych projektów i inicjatyw dotyczących profilaktycznej opieki zdrowotnej i opieki w nagłych wypadkach.

Jako dobroczyńca Fundacji Paula i Karin Gauselmann, która zajmuje się przede wszystkim wspieraniem spraw społecznych i kulturalnych na terenie otaczającym główną siedzibę firmy w dzielnicy Minden-Lübbecke, Paul Gauselmann jest również otwarty na bolączki innych. Znaczny dochód z odpowiednich funduszy fundacji pomaga co roku wspierać setki projektów, inicjatyw, klubów, grup i osób prywatnych.
Za odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą stoi silna rodzina!

Niezależnie od tego, czy zasiada w Zarządzie, Radzie Nadzorczej, czy w kontekście Fundacji – moja rodzina jest najważniejszym filarem w życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym” – przyznaje Paul Gauselmann. Moi synowie również na swój sposób znacząco przyczynili się do obecnego sukcesu Grupy Gauselmann. Chciałbym szczególnie podziękować mojej żonie Karin, która zachęca mnie i stoi przy mnie od ponad 50 lat!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *