Absurd ustawy hazardowej. Poseł Bartosz Józwiak pyta

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Po artykule, który ukazał się na łamach portalu E-PLAY.PL (czytaj: „Absurd ustawy hazardowej. Wezwanie po mandat?”) poseł Bartosz Józwiak (Kukiz`15) postanowił o absurdalny przepis ustawy hazardowej zakazujący posiadania automatów do gier zapytać ministrów.

Przypomnijmy, że w związku z kontrowersyjnymi zapisami art. 15j. 1. zakazane jest posiadanie a także przewożenie automatów do gier poza przypadkami wskazanymi w przepisie. W lipcu 2017 r. doszło do absurdalnej sytuacji, w której Naczelnik Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu wezwał przedsiębiorcę do odebrania swojej własności, na którą składało się 5 automatów do gier.

Zachodziło zatem podejrzenie, że właściciel pomimo prawomocnego umorzenia przeciwko niemu postępowania zostanie ukarany mandatem po odebraniu swojej własności z magazynu depozytowego urzędu.

Moje wątpliwości podzielił także poseł Bartosz Józwiak i skierował do Ministra Rozwoju i Finansów oraz do Ministra Sprawiedliwości interpelację w tej sprawie.

Interpelacja nr 15024

do ministra finansów, ministra sprawiedliwości

w sprawie zapisów art. 15j ust. 1 tzw. ustawy hazardowej

Zgłaszający: Bartosz Józwiak

Data wpływu: 21-08-2017

Szanowny Panie Ministrze,

w związku z absurdalnym zapisem art.15J.1 ustawy hazardowej, która weszła w życie z dniem 1 kwietnia, zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy są prowadzone prace legislacyjne mające na celu poprawienie ww. zapisu, gdyż nie pozwala on na legalny odbiór urządzeń z magazynów celnych (na wezwanie Urzędu Celnego) po zakończonym i umorzonym postępowaniu?

2. Czy są przewidziane sankcje karne jeżeli podmiot zgłosi się po odbiór urządzeń na wezwanie Urzędu Celnego?

Z poważaniem,

Bartosz Józwiak

Mam nadzieję, że tym razem urzędnicy zamiast kolejnej pogadanki na temat szkodliwości hazardu w rękach prywatnych (bo państwowy szkodliwy przecież nie jest) udzielą jasnej odpowiedzi: czy przedsiębiorca może jechać po automaty bez obaw czy ma przygotować gotówkę na mandat. A może po prostu nieścisły i powodujący absurdalne sytuacje przepis należy zmienić.


Otagowano jako

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *