Afryka z wysokim opodatkowaniem hazardu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Kraje Afryki wyróżniają się na świecie szczególnie wysokim poziomem opodatkowania gier hazardowych – wynika z nowych danych, które opublikowała firma doradcza PwC. Szczególnie wysoki podatek obowiązuje w Kenii, gdzie wprowadzono stawkę na poziomie 35 proc., która jest zdecydowanie wyższa względem np. poziomu opodatkowania w amerykańskim Las Vegas.

Z najnowszych danych wynika, że w Afryce pod względem opodatkowania gier hazardowych szczególnie wyróżnia się Kenia, gdzie obowiązuje obecnie podatek w wysokości 35 proc. Inne kraje regionu stosują wyraźnie niższe opodatkowanie – np. Republika Południowej Afryki (9,6 proc.), Rwanda (13 proc.) i Uganda (20 proc.). Co istotne, kenijskie władze zdecydowały się na opodatkowanie tak wysokim podatkiem (35 proc.) wszystkich rodzajów gier hazardowych.

Inną drogę wybrała m.in. Tanzania, która sąsiaduje z Kenią. W państwie tym branża hazardowa płaci podatek dochodowy na poziomie 6 proc. W ten sposób władze Tanzanii chcą przyciągnąć do siebie więcej inwestorów.

Jak wskazują analitycy PwC, wysokość opodatkowania hazardu jest w Afryce przeciętnie wyższa niż w krajach bardziej rozwiniętych. Przykładowo, w Kanadzie obowiązuje podatek na poziomie 20 proc. Zdecydowanie niższym podatkiem wyróżnia się też „stolica światowego hazardu”, czyli amerykańskie miasto Las Vegas (stan Nevada), gdzie podatek wynosi tylko 6,5 proc. W Niemczech z kolei danina kształtuje się na poziomie 5 proc. Stosunkowo niski (15 proc.) podatek obowiązuje także w Wielkiej Brytanii.

Źródło: podatki.biz


Otagowano jako

6 Komentarzy

 1. tencowie Odpowiedz

  nawet mi nie mów o tych złodziejach
  najjaśneijszy dawno juz w argentynie na stałe
  a ludzie wydymani
  nie będzie żadnego forbetu
  nawet w internecie zaraz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *