Akcja uzbrojonych służb w centrum Rawicza

jednoręcy bandyci

Trzech zamaskowanych funkcjonariuszy służby celnej, w miniony wtorek około południa, pojawiło się w centrum Rawicza. Towarzyszyły im dwie osoby ubrane po „cywilnemu”.

Funkcjonariusze weszli do jednego z tzw. 24-godzinnych lokali, w którym, jak się okazało, znajdowały się automaty do gier.

Jak ustaliliśmy, kontrolerzy najpierw mieli sprawdzić urządzenia, a następnie pod lokal podjechało auto dostawcze, na które załadowano cztery automaty. Ulica była w tym czasie zablokowana.

Jak się dowiedzieliśmy w Ministerstwie Finansów, akcję przeprowadzili pracownicy Służby Celno-Skarbowej z Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lesznie.

Powodem działań było uzasadnione podejrzenie organizowania w kontrolowanym punkcie nielegalnych gier hazardowych – poinformowała redakcję Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Jak dodała – kontrola rynku gier hazardowych i zwalczanie nielegalnego hazardu to jedno z zadań ustawowych Krajowej Administracji Skarbowej.

Jest ona realizowana permanentnie, zgodnie z planem kontroli – podkreśla Małgorzata Spychała-Szuszczuńska.

W ostatnim czasie podobne akcje przeprowadzono także w Pile, Chodzieży i Stęszewie.

Działania na terenie Rawicza były przeprowadzone przez funkcjonariuszy Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lesznie, która będzie prowadziła dalsze postępowanie w tej sprawie.

Źródło: rawicz24.pl

2 komentarze(y) w “Akcja uzbrojonych służb w centrum Rawicza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *