Amaya zmienia się w The Stars Group

Amaya ogłosiła oficjalnie transformację marki w The Stars Group. Firma ma teraz też nową siedzibę w Toronto, nową stronę internetową i nowe logo.

Zmiana nazwy została ogłoszona już wcześniej, a ostatni komunikat prasowy potwierdził, że firma, do której należą The Rational Group oraz marki PokerStars i BetStars, dokonała takiej transformacji. Nowa nazwa oznacza również nowe symbole na giełdzie – „TSG” na rynku Nasdaq i „TSGI” na giełdzie w Toronto.
Gorsze lata

Amaya zakupiła PokerStars i aktywa Rational Group w 2014 roku za 4,9 mld dolarów. Transakcja zszokowała wielu w środowisku pokerowym i nie tylko. Wielu pokerzystów jest zdania, że od tamtego momentu PokerStars zmienia się na gorsze, wprowadzając zmiany, które najbardziej negatywnie odczuwają kieszenie grinderów. A to właśnie zasługą owych grinderów jest tak silna pozycja PokerStars na rynku pokera online.

Gdy Amaya przejęła największą platformę pokerową na świecie, na jej czele był David Baazov, który został już pozbawiony funkcji prezesa w związku z zarzutami o „insider trading”. Baazov, wraz z grupą inwestorów, próbował później kupić spółkę, ale jego plany nie zostały ostatecznie zrealizowane, a on sam miał w ostatnich miesiącach sprzedać niemal 20 mln udziałów w firmie.

Ze względu na wciąż niewyjaśnione zarzuty wobec Baazova wielu sądzi, że zmiana nazwy Amayi ma większy związek z próbami zdystansowania się od osoby byłego prezesa, niż z chęcią dostosowania nazwy do marki PokerStars.

The Stars Group zakończyło transformację, przenosząc siedzibę z Montrealu do Toronto. Nowa strona firmy dostępna jest na www.thestarsgroup.com. Nowe logo może świadczyć o całkowitym już pogrzebaniu marki Amaya.

Źródło: PokerGround

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *