Aplikacje bukmacherskie

W związku z faktem, że spędzamy coraz więcej czasu na naszych urządzeniach mobilnych, nie jest zaskoczeniem, że także aplikacje bukmacherskie stały się najpopularniejszą metodą do obstawiania zakładów dla graczy z Polski.

Coraz większa liczba operatorów (mamy już ich ponad 10) wchodzi na nasz rynek, więc może być trudno wyliczyć, która z nich może być dla gracza najlepsza. Często także gracz może znaleźć w sieci opinie, porady i wszystkie opcje, które są dostępne w aplikacjach bukmacherskich oferowanych przez konkretnego operatora.

Zacznijmy jednak od pytania, czy nasz telefon, smartfon jest przystosowany do obsługi takiego oprogramowania? Każde urządzenie, zarówno mobilne jak i stacjonarne korzysta z systemu operacyjnego. System operacyjny to nic innego jak oprogramowanie zarządzające systemem komputerowym, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli zadań użytkownika. W skrócie obsługi danego urządzenia.

Aplikacja bukmacherska dowolnego operatora w Polsce, to nic innego jak specjalny typ oprogramowania, dający możliwość korzystania z gry w zakładach sportowych w dowolnym miejscu na ziemi – mając połączenie z internetem.

W chwili obecnej, większość firm stara się oferować swoją aplikację zarówno dla urządzeń obsługujących system Android jak i iOS. Do niedawna jednak, polskie firmy bukmacherskie miały w swojej ofercie wyłącznie usługi przypisane do jednego typu oprogramowania – Androida, bądź iOSa.
Android to system operacyjny z jądrem Linux dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety (tablety PC) i netbooki.

Jeszcze w 2013 roku był najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie. Wspomniane jądro oraz niektóre inne komponenty, które zaadaptowano do Androida opublikowane są na licencji GNU GPL. Android natomiast nie zawiera natomiast kodu pochodzącego z projektu GNU. Cecha ta odróżnia Androida od wielu innych istniejących obecnie dystrybucji Linuxa. Początkowo był rozwijany przez firmę Android Inc. (kupioną później przez Google), następnie przeszedł w ręce Open Handset Alliance.

Android zrzesza przy sobie dużą społeczność deweloperów piszących aplikacje, które poszerzają funkcjonalność urządzeń (w dobie obecnej, głównie przenośnych). W sierpniu 2014 było dla tego systemu dostępnych ponad 1,3 miliona aplikacji w sklepie Google Play. I tu przez chwile się zatrzymamy. Otóż, niestety Google nie pozwala na umieszczenie żadnej aplikacji bukmacherskiej w swoim sklepie. Musimy ją ściągnąć zgodnie z zaleceniami, które podane są na stronie konkretnego bukmachera.

Instrukcje na stronie podane są bardzo przejrzyście. Najczęściej pobierając apkę należy „włączyć w telefonie „nieznane źródła”. Wówczas otrzymamy możliwość instalacji aplikacji bukmacherskiej, pochodzącej ze źródeł innych niż Google Play. W zależności od wersji systemu Android, który posiadamy, możliwe, że będziemy zmuszeni rozwinąć zakładkę „więcej” by zobaczyć inne zabezpieczenia. Dzięki włączeniu tej opcji można instalować aplikacje spoza sklepu Google Play.
Jeśli posiadasz na swoim urządzeniu mobilnym system iOS, także możesz cieszyć się ofertą zakładów sportowych oferowanych przez Twojego bukmachera.

iOS (dawniej iPhone OS) to mobilny system operacyjny stworzony i opracowany przez Apple Inc. wyłącznie dla jego sprzętu. Jest to system operacyjny, który obecnie zasila wiele urządzeń mobilnych firmy, w tym iPhone’a, iPada i iPoda Touch. Jest to drugi najpopularniejszy mobilny system operacyjny na świecie po systemie Androida. Od marca 2018 r. Apple App Store zawiera ponad 2,1 miliona aplikacji na iOS, z czego 1 milion to aplikacje dla iPadów. Aplikacje te zostały pobrane ponad 130 miliardów razy! Aktualizacje systemu iOS są wydawane co roku. Obecna wersja systemu iOS 12 została wydana 17 września 2018 r. Jest dostępna dla wszystkich urządzeń z systemem iOS z procesorami 64-bitowymi.

Podobnie jak w przypadku aplikacji na Androida, aplikację na iOS należy pobrać, ze strony firmy bukmacherskiej. Niemniej, w tym przypadku możemy „udać” się bezpośrednio do sklepu „App Store”.
Zauważcie jednak, że wszelkie aplikacje działają wyłącznie na terytorium Polski i przeznaczone są tylko dla osób dorosłych.

Jakie zastosowanie mają aplikacje mobilne? Czy pozwalają nam się cieszyć pełną ofertą bukmachera?

Główne funkcje aplikacji:

Livescore – pozwala śledzić wyniki wszelkich wydarzeń sportowych z całego świata,
• Sporty wirtualne – jeśli tylko Twój bukmacher posiada je w ofercie, korzystamy z nich 24 godziny na dobę!
Esport – to coraz popularniejsza forma sportu, jednak w formie elektronicznej, czyli komputerowej. Rywalizacja między zawodnikami odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych. Bukmacherzy posiadają coraz szerszą ofertę zakładów na rozgrywki gier elektronicznych.
Czat – to typowa funkcja u polskich bukmacherów – typując wyniki, możesz na bieżąco dyskutować o tym z innymi użytkownikami, w danej chwili zalogowanymi na swoich kontach gracza.
Płatności – depozytów na konto gracza można dokonywać za pośrednictwem PayU, Skrill i Neteller oraz BLIK itd. Zależne jest to od opcji jakie bukmacher w danej chwili oferuje. Tak jakbyśmy płacili rachunki czy doładowywali telefon na kartę. Środki na koncie znajdują się po chwili.
Wypłaty – wypłaty realizowane są na konta bankowe, niemniej niektóre firmy mają opcję „szybkich wypłat”, które zlecone, pojawiają się na Twoim koncie gracza po kilku, kilkunastu minutach.
Zakłady sportowe – pełna, szeroka i aktualna oferta zakładów sportowych , w tym także zakładów na żywo – sport nigdy nie śpi. Zawsze gdzieś na świecie odbywa się jakieś istotne wydarzenie sportowe lub mecz, który może Cię zainteresować. Największą zaletą aplikacji jest to, że nigdy nie opuszczasz gry i możesz być zaangażowany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gdziekolwiek jesteś. Wystarczy tylko żeby Twoje urządzenie mobilne miało połączenie internetowe.
Streaming – niektóre firmy go oferują, niektóre nie (pozostając przy trackerach), ale aplikacja mobilna umożliwia w niektórych firmach bezpłatne transmisje na żywo wydarzeń sportowych z całego świata.
Trackery – wspomniane już wyżej – to nic innego wizualizacje aktualnych zdarzeń sportowych. Gracz ma możliwość śledzenia spotkania na podstawie grafiki komputerowej.
Cash-out – także w aplikacjach bukmacherskich gracz ma możliwość zakończyć kupon przed zakończeniem meczu – czyli uzyskać procentową część finalnej wygranej. Jeśli nie jesteś pewien wyniku zdarzenia, które obstawiłeś – zabezpiecz część swojej wygranej.
Statystyki meczowe – każda aplikacja bukmacherska pozwala także na śledzenie statystyk meczowych ulubionej drużyny – zanim obstawisz zakład, jaką formą dysponuje Twój klub.
Podgląd kuponów – zawierając zakłady poprzez aplikację masz także możliwość sprawdzania ich.
Historia – identycznie jak na stronie, także w aplikacji gracz ma możliwość sprawdzenia wszelkich operacji finansowych dokonywanych na koncie.

Jednak tylko najlepsza aplikacja do obstawiania pozwoli Ci cieszyć się prawdziwymi emocjami znacznie bardziej. Niezależnie od tego, czy chodzi o transmisje na żywo z meczów, porady ekspertów, statystyki czy gotowe kupony, mobilne zakłady sportowe oznaczają, że zawsze masz dostęp do najlepszych informacji bezpośrednio na smartfonie lub tablecie, dzięki czemu nigdy nie obstawiasz w ciemno.

A ponieważ aplikacje bukmacherskie są zaprojektowane specjalnie do użycia na mniejszych ekranach tabletów i telefonów komórkowych, poruszanie się między rynkami, lub pomiędzy zdarzeniami, a kuponem zakładów, jest zawsze szybkie i łatwe do wykonania – niezbędne, gdy jesteś w podróży.

PK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *