Augmented Reality – rozszerzona rzeczywistość w hazardzie

Hazard online eksplodował z różnorodnością w ciągu ostatnich kilku lat zarówno w sektorze bukmacherskim jak i w kasynach online i grach loteryjnych. W ofercie hazardu online jest jeszcze więcej gier różnorodnych producentów, w sklepach są powszechnie dostępne aplikacje, dzięki którym można grać na smartfonie lub tablecie.

Najnowszym obecnie rozwiązaniem są dostępne gry wirtualnej rzeczywistości (VR) i rozszerzonej rzeczywistości (AR). Teraz gdy VR i AR są bardzo spopularyzowane, nic nie powstrzyma rozwoju hazardu online – wkrótce granie w sieci będzie znacznie bardziej ekscytujące jak to w realu.

Czym jest Augmented Reality

Wirtualna rzeczywistość w pełni przenosi cię w inny świat tak, że w ogóle nie widzisz swojego rzeczywistego otoczenia. Jest to pełne zanurzenie się w tym wirtualnym świecie i zdystansowanie się od świata realnego. W przeciwieństwie do VR, rzeczywistość rozszerzona nakłada wirtualne filmy i obrazy na pole widzenia gracza. AR scala wirtualny świat ze światem fizycznym, dzięki czemu wirtualnie wtapia się w twoje fizyczne otoczenie. Jeśli nie żyłeś dotychczas pod kamieniem, słyszałeś pewnie o Pokemon Go: to jest właśnie rzeczywistość rozszerzona.

Trzymasz swój telefon i widzisz w nim potworki pokemonów odnoszące się swoją obecnością do rzeczywistego otoczenia. Łatwość AR polega na tym, że w przeciwieństwie do VR nie potrzebujesz pełnego zestawu słuchawkowego, tylko aplikację na telefonie – ten fakt prawdopodobnie doprowadzi do dominacji na rynku kasyn online w niedalekiej przyszłości. Popularność kasyn online i mobilnych można już w dużej mierze przypisać ich wygodzie, dzięki czemu wygoda ta będzie jeszcze bardziej ekscytująca i wciągająca.

Przywracanie emocji

Pomimo łatwości i wygody witryn kasyn online, jest jedna rzecz, która przyrównuje kasyna z zaprawą murarską mając przewagę nad swoimi odpowiednikami online – poczucie cudowności i podekscytowania osiągane będąc w prawdziwym kasynie. Przebywanie w kasynie online AR może to zmienić, wprowadzając podekscytowanie i atmosferę podwyższonej adrenaliny podczas pobytu we własnym domu. Granie z przyjaciółmi w różnych miejscach na świecie daje poczucie, jakby wszyscy siedzieli razem przy jednym stole Blackjack – aż do momentu, gdy ktoś potknie się po zbyt wielu wypitych samotnie drinkach.

Stawanie się rzeczywistością

Chociaż technologia AR jest wciąż w powijakach, ma jednak duży potencjał również w hazardzie online. Wykorzystanie tej technologii sprawi, że zabawa z innymi będzie o wiele przyjemniejsza, tworząc atmosferę prawdziwego kasyna wypełnionego przyjaciółmi.
AR może być tak proste, jak aplikacja na telefonie, ale może też być przez to o wiele bardziej wciągające niż rzeczywistość świata realnego.

W ostatnim czasie firma Infinity Augmented Reality Inc. nawiązała współpracę z Google w celu opracowania rozszerzonych okularów z wbudowanymi kamerami, które mogą obracać się o 360 stopni – wprowadzając kasyno online bezpośrednio do własnego salonu. Popularność Pokemon Go pokazała potencjał AR – i teraz twórcy kasyn online powinni wziąć to pod uwagę. Technologia jest dostępna i szybko się rozwija – teraz wszystko, co powinno się zdarzyć, jest w rękach programistów i planistów kasyn online. Nie ma wątpliwości – AR i VR są przyszłością hazardu online, bez względu na to, czy używa się wciągającego zestawu słuchawkowego i okularów, czy tylko własnego smartfona (…)

Całość artykułu czytaj TUTAJ

3 komentarze(y) w “Augmented Reality – rozszerzona rzeczywistość w hazardzie

    1. Niestety. Nie mam czasu, bo mam inny biznes. Jeżeli żył bym tylko z automatów to bym kombinował. Mam parę pomysłów. Chociaż by taki pomysł jak. Automaty mobilne. Bierzesz busa, mercedesa kaczora (te żółte z kwadratową budą, popocztowe z niemiec). Rejestrujesz, lub nie, a najlepiej z Anglii (koszt auta śmieszny). pakujesz w to trzy do pięciu automatów. podłączasz pod przetwornice 230. Fakt auto musiało by cały czas chodzić. Hm……. dobry pomysł 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *