Automaty rakietowe do zadań specjalnych

sejm

Poseł Bartosz Józwiak skierował kolejne zapytania w sprawie uruchomionego niedawno pilotażowego wprowadzenia przez Totalizator Sportowy automatów do gier na polski rynek.

Poseł skupił się na kwestii pochodzenia oprogramowania do wprowadzonych na rynek maszyn, sugerując nawet iż może mieć to związek z programem offsetowym dotyczącym zakupu rakiet typu Patriot. Pytania skierowane zostały zarówno do ministra finansów jak i ministra obrony narodowej.

[legend title=”Interpelacja nr 23593” style=”1″]

do ministra obrony narodowej

w sprawie programu pilotażowego wprowadzenia na rynek Polski urządzeń zgodnych ze znowelizowaną ustawą hazardową

Zgłaszający: Bartosz Józwiak

Data wpływu: 02-07-2018

Szanowna Pani Minister!

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi prowadzenia programu pilotażowego wprowadzenia na rynek Polski urządzeń zgodnych ze znowelizowaną ustawą hazardową z dnia 1 kwietnia 2017 roku proszę o informację potwierdzającą odpowiedzi na moje wcześniejsze interpelacje w zakresie:

  1. Czy SOFT służący do obsługi automatów hazardowych podlegających znowelizowanej ustawie hazardowej zgodnie z zapewnieniami z wcześniejszych odpowiedzi na moje interpelacje został wyprodukowany w Polsce i jest w pełni produktem polskim?
  2. Skoro spółka Totalizator Sportowy sp. z o.o. zgodnie ze swoim stanowiskiem prowadzi program pilotażowy wprowadzenia urządzeń hazardowych na rynek Polski, to społeczeństwo polskie rozumie, iż takowy SOFT już istnieje?
  3. Proszę o podanie pełnych danych producenta SOFT-u służącego do obsługi polskich urządzeń hazardowych rzekomo produkowanych przez PGZ i spółkami jej zależnymi.
  4. Czy prawdą jest, że wprowadzenie na rynek urządzeń hazardowych lub/i softu służącego do ich obsługi jest częścią umowy offsetowej dot. zakupu rakiet typu Patriot (o których wyborze zdecydowała w kwietniu 2015 r koalicja PO-PSL) podpisanej w dniu 23.03.2018 r. lub treścią przygotowywanych umów o dostawie softu do ww. rakiet?

Z poważaniem

Bartosz Józwiak[/legend]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *