Automaty zabezpieczone w Giżycku

KPP w Giżycku

Kryminalni z Giżycka wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili cztery automaty do gier hazardowych, które umieszczone były w lokalu na terenie Giżycka. Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS do dalszego postępowania.

W miniony czwartek (23. 01. 2020 r.) w wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku i funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego w Ełku, w lokalu na terenie Giżycka zabezpieczonych zostało cztery automaty do gier hazardowych. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że właściciel lokalu, bez wymaganej koncesji, udostępnia automaty do gier hazardowych. Podejrzenia potwierdziły się – maszyny posiadały zainstalowane gry o charakterze losowym, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja.

Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS do dalszego postępowania.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary – nawet w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu. Karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczone.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *