Bajońska suma padła w amerykańskiej loterii

Powerball

Pojedynczy los sprzedany w Wisconsin trafił szóstkę w loterii Powerball. Jego właściciel zgarnie trzecią co do wielkości wygraną w historii loterii w USA. Kupon ma wartość oszałamiających 768 milionów dolarów.

To trzecia najwyższa wygrana w historii Powerball. Najwyższa padła w styczniu 2016 roku i wyniosła 1,6 mld dolarów. Jednak kwotą musieli się wówczas podzielić trzej zwycięzcy – z Kalifornii, Florydy i Tennessee.

Wygrana która padła tym razem dotyczy tylko jednego kuponu. Zwycięskie liczby padły w Wisconsin: 16, 20, 37, 44, 62, a liczba Powerball to 12. Szanse na dopasowanie pięciu białych piłek i pojedynczego Powerball wynosiły jeden do 292 milionów.

Zwycięzca może liczyć na pełną kwotę wygranej, jeśli zdecyduje się na jej wypłatę w corocznych ratach przez kolejnych 29 lat (2 miliony miesięcznie). Jednak prawie wszyscy zdobywcy głównej nagrody wybierają nagrodę pieniężną – w tym przypadku wyniesie ona około 477 milionów dolarów. Obie kwoty zostaną pomniejszona o podatki federalne i stanowe, szacowane na ok. 30 proc.

W loterię Powerball grają mieszkańcy 44 stanów USA, a także stołecznego Dystryktu Kolumbii oraz należących do USA Wysp Dziewiczych i Portoryko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *