Belgia uznała skrzynki z przedmiotami za hazard

loot box

Kolejny po Holandii kraj Beneluksu uznał, że niektóre gry naruszają państwowe regulacje dotyczące hazardu.

Belgijska Komisja ds. Gier stwierdziła, że loot boksy obecne w Fifie 18, Overwatchu i CS:GO są przykładami gier losowych i tym samym podlegają lokalnym przepisom regulującym hazard. Belgijski minister sprawiedliwości, Koen Geens, zażądał natychmiastowego usunięcia nielegalnego elementu z wymienionych tytułów.

Jeśli wydawcy nie podejmą stosownych kroków, grozi im grzywna w wysokości do 800 000 euro, a nawet kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Kiedy przestępstwo dotyka nieletnich, kary mogą zostać nawet podwojone.

Komisja przyjrzała się również Battlefrontowi II, ale ponieważ Electronic Arts zdążyło od czasu premiery całkowicie przeprojektować kontrowersyjny element, okazało się, że shooter spełnia belgijskie normy.

Całość czytaj na: cdaction.pl

2 komentarze(y) w “Belgia uznała skrzynki z przedmiotami za hazard

  1. Mam pytanie co na to powie urząd celno-skarbowy?. Piotruś (inaczej: loteryjka, Czarny Piotruś) – prosta gra karciana przeznaczona dla dzieci, w której uczestniczyć może od 2 do 4–5 graczy, tzw.”Chińczyk” (gra planszowa) i cała reszta podobnych gier planszowych tak samo podchodzi pod hazard w których wykorzystuje się kostkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *