Belgowie nie mogą kupować lootboksów

Blizzard reaguje na zmiany w lokalnym prawie. W kwietniu tego roku Belgijska Komisja ds.Gier stwierdziła, że loot boksy obecne w Fifie 18, Overwatchu i CS:GO są przykładami gier losowych i tym samym podlegają lokalnym przepisom regulującym hazard.

Belgijski minister sprawiedliwości, Koen Geens, zażądał natychmiastowego usunięcia nielegalnego elementu z wymienionych tytułów. Wydawcom, którzy nie podejmą stosownych kroków, grozi grzywna w wysokości do 800 000 euro, a nawet kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Z tego powodu Blizzard musi „wdrożyć środki”, które uniemożliwią belgijskim graczom kupowanie loot boksów w Overwatchu i Heroes of the Storm za realną walutę i klejnoty. W dalszej części oświadczenia czytamy:

Niezależnie od tego chcemy mieć pewność, że nasi gracze na całym świecie otrzymują najlepszą rozrywkę. Wprawdzie gracze w Belgii nie będą już mogli kupować płatnych skrzynek z losową zawartością w Overwatchu i Heroes of the Storm, ale nadal będą mogli je zdobyć w ramach normalnej rozgrywki. Wciąż też będą mieli dostęp do całej zawartości gry.

Warto przypomnieć, że również władze Holandii uważają loot boksy za hazard. Valve nie chciało łamać lokalnego prawa, dlatego od nieco ponad dwóch miesięcy fani Doty 2 w tym kraju mogą sprawdzić zawartość skrzyneczki przed dokonaniem ewentualnego zakupu.

Zródło: cdaction.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *