Better Collective zamyka rok 2017 poprzez przejęcie Grupy Goal.pl

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Better Collective coraz prężniej rozwija swoją działalność na polskim rynku. Z końcem 2017 roku, duńska firma poszerzyła swoje portfolio o serwisy popularnej Grupy Goal.pl. Jest to już ósma transakcja tego typu, którą udało się sfinalizować w minionym roku.

Przejęcie Grupy Goal.pl to istotny punkt w realizacji długoterminowej strategii firmy Better Collective, polegającej na rozszerzaniu obecności na regulowanych rynkach. Firma jest szczególnie zainteresowana zwiększeniem swojego udziału w Polsce, ze względu na rozwijającą się gospodarkę i ostatnie zmiany na rynku zakładów sportowych.

Wybór Goal.pl nie był przypadkowy. Serwisy wchodzące w skład tej grupy, okazały się atrakcyjną perspektywą, ponieważ idealnie wpisują się w kluczowe kompetencje Better Collective, dotyczące zakładów sportowych i SEO. Założona w 2002 roku Grupa Goal.pl składa się z ponad 15 domen, które dzięki angażującemu podejściu do treści sportowych, przyciągają miesięcznie ponad milion odwiedzających.

Prowadzone przez CEO, a zarazem dziennikarza sportowego, Cezarego Brzuzy serwisy grupy Goal.pl charakteryzuje wysoki poziom dziennikarstwa sportowego i duży wybór treści. Serwis goal.pl z domenami: kadra.pl, PrimeraDivision.pl i seriea.pl jest obecnie jednym z największych i najbardziej zaufanych źródeł europejskich wiadomości piłkarskich w Polsce. Kolejną znaczącą witryną w Grupie Goal.pl jest wislakrakow.com, która jest największym portalem informacyjnym dla fanów topowej drużyny piłkarskiej Wisła Kraków.

Cezary Brzuzy pozostanie na pokładzie wraz ze swoim zespołem redakcyjnym i będzie kontynuował dotychczasową pracę dziennikarską, jednocześnie rozpoczynając ścisłą współpracę z głównym biurem Better Collective w Kopenhadze.

Michal Kopec, Head of M&A w Better Collective: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, mogąc ogłosić to przejęcie. Widzimy duży potencjał w sektorze zakładów bukmacherskich w Polsce i jesteśmy przekonani, że dzięki Mistrzostwom Świata w piłce nożnej w 2018 r. oraz nowym operatorom, ubiegającym się o polskie koncesje na zakłady sportowe, będziemy mogli dalej rozwijać naszą działalność na tym rynku.
Poprzedni właściciel Grupy Goal.pl wykonał świetną robotę w rozwoju swojej sieci, a my jesteśmy gotowi dodać nasze doświadczenie i zasoby, aby przenieść witryny na wyższy poziom. Dodatkowo, po dokonaniu siedmiu innych przejęć w Europie w 2017 roku, osobiście, jestem bardzo szczęśliwy, kończąc rok poprzez domknięcie transakcji w moim rodzinnym kraju.”

Michał Kopeć z Better Collective

Cezary Brzuzy, CEO w Grupie Goal.pl

“Zdecydowaliśmy się na współpracę z Better Collective gdyż wierzymy, że wspólnie będziemy rozwijali serwisy tworzące Grupę Goal.pl. Jestem przekonany, że dzięki wsparciu ze strony specjalistów pracujących dla Better Collective, Grupa Goal.pl stanie się bardziej atrakcyjnym miejscem zarówno dla kibiców piłki nożnej w Polsce, jak i partnerów biznesowych, w tym legalnych bukmacherów obecnych na polskim rynku.”

O Better Collective

Wizją Better Collective jest wspieranie użytkowników oraz ich edukacja poprzez przejrzystość i technologię – te właśnie cechy uczyniły z firmy wiodącego na świecie twórcę platform cyfrowych dla typów, porad bukmacherskich oraz informacji o bukmacherach.

W portfolio Better Collective znajduje się ponad 2,000 serwisów i produktów. Flagowymi serwisami firmy są bettingexpert.com – zaufane miejsce z informacjami i typami bukmacherskimi oraz SmarBets.com – spersonalizowany serwis porównujący kursy bukmacherskie.


Otagowano jako

Przepraszamy, nie znaleziono podobnych artykułów.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *