Bez maseczki nie zagrasz w kasynie

las vegas

Hotel i kasyno Caesars Palace w Las Vegas poinformował, że wznawia działalność po lockdownie spowodowanym pandemią koronawirusa. Jednocześnie poinformowano, ze na teren obiektu nie będą wpuszczane osoby bez maseczek ochronnych.

Przedstawiciele Caesars Entertainment Corp., właściciela kompleksu potwierdzili, że każda osoba, która będzie odmawiała założenia maseczki będzie natychmiast wypraszana.

Od teraz wymagamy od wszystkich w naszych gości noszenia masek, ponieważ dowody naukowe zdecydowanie sugerują, że noszenie masek i praktykowanie dystansu społecznego może być najważniejszym czynnikiem powstrzymującym przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 – poinformował prezes Caesars Entertainment Corp. Tony Rodio w komunikacie.

Jedynie osoby siedzące przy stolikach i jedzące posiłek będą mogły zdejmować maseczki. Te zasady maja obowiązywać we wszystkich obiektach koncernu na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Pierwotnie Caesars informował, że obowiązek noszenia maseczek będzie obowiązywał tylko przy stołach do gry, które nie posiadają specjalnych plastikowych barier, ponieważ takie wytyczne wydała Nevada Gaming Control Board, rządowa agencja stanu Nevada zajmująca się regulacją gier i egzekwowaniem prawa Nevada w sprawie gier hazardowych.

Jednak w związku ze wzrostem infekcji koronawirusem w wielu stanach kierownictwo kasyn zdecydowało się na bardziej restrykcyjne zasady, uzasadniając je kwestią bezpieczeństwa gości oraz personelu kasyn i hoteli.

Źródło: reuters.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *