Bitcoinowi miliarderzy – bracia Winklevoss

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Pieniądze, które otrzymali w ramach ugody z Facebookiem, bracia Winklevoss zamienili w bitcoiny. Teraz są miliarderami.

W 2013 roku bracia Winklevoss otrzymali od Facebooka 65 milionów dolarów po tym, jak oskarżyli Marka Zuckerberga o kradzież ich pomysłu na portal społecznościowy. 11 milionów z tej sumy zainwestowali w bitcoina. W ten sposób stali się posiadaczami ogromnego „portfela” i cztery lata później mogą mówić o sobie „miliarderzy”.

Wartość bitcoina rośnie w tym roku w niesamowicie szybkim tempie. W styczniu 1 BTC był wyceniany na niespełna 1000 USD, a niedawno przekroczona została bariera 10 000 USD (i wciąż rośnie). Od czasu inwestycji braci Winklevoss wartość kryptowaluty wzrosła o jakieś 10 000 proc., co – jak nietrudno obliczyć – oznacza, że ich portfel jest aktualnie warty ponad 1 miliard dolarów.

Bracia Winklevoss nie sprzedali od 2013 roku ani jednego bitcoina. Wierzyli bowiem, że ta kryptowaluta ma ogromny potencjał i teraz widać, że mieli rację. Oczywiście równie dobrze jutro bitcoin może być nic nie warty, ale na razie fakty są takie, że mają na swoim wirtualnym koncie ponad miliard dolarów.

Niewiele jest tak dużych portfeli, ale bracia Winklevoss nie są jedyni. Wśród bitcoinowych miliarderów znajduje się też twórca kryptowaluty, Satoshi Nakamoto – kimkolwiek jest.

Źródło: benchmark.pl


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *