Bot ograł najlepszych graczy w pokera

bot

Przez ostatnie 20 dni czołowi gracze pokera spędzali 11 godzin dziennie w kasynie w Pittsburghu, gdzie mierzyli się z programem zwanym Libratus. Po rozegraniu 120 tys. rozdań programowi udało się wyciągnąć od graczy 1 766 250 dolarów.

Cała rywalizacja odbywała się pod nazwą Brains vs Artificial Intelligence, czyli „Mózgi kontra Sztuczna Inteligencja”. Mózgi reprezentowali: Jimmy Chou, Dong Kim, Jason Les i Daniel McCauley. Gry rozgrywano w wariacji no limit, która oznacza, że nie ma ograniczeń w podbijaniu stawki.

Zwycięstwo Libratusa w pokerowej rozgrywce to ważny krok w rozwoju sztucznej inteligencji. Do tej pory boty zwyciężały w grach pokroju Go lub szachów, czyli takich, w których wszystkie informacje potrzebne do analizy widoczne są na planszy. W pokerze maszyna nie widzi jednak kart innych graczy. Do tego dochodzi blefowanie.

Duża w ciemno

W 2015 gracze odbyli podobne spotkanie z botem Claudico. I zatryumfowali. Libratus otrzymał jednak więcej mocy obliczeniowej i lepiej przygotowane algorytmy.

Za budowę Libratusa odpowiedzialny jest Tuomas Sandholm, profesor informatyki z Carnegie Mellon University, wraz z Noamem Brownem, doktorantem z tej samej uczelni.

Sandholm cytowany przez The Guardian wspominał, że bukmacherzy jasno określali swoje typy. Stawiali cztery do jednego, że to ludzie wygrają z maszyną. Tak jednak się nie stało. – Starali się z całych sił – powiedział z kolei Noam Brown.

Więcej czytaj na: e-playpoker.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *