Brak wzrostu nielegalnego hazardu internetowego

gambling

Gambling Commission twierdzi, że nie dostrzega dowodów na wzrost nielegalnego hazardu podczas blokady Wielkiej Brytanii związanej z epidemią Covid-19, informując, że ilość skarg była zgodna z tymi w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Komisja powiedziała, że otrzymała 12 skarg dotyczących nielegalnego hazardu w marcu i 11 w kwietniu, co było zgodne z większością poprzednich 12 miesięcy.

Komisja zatrudnia zespół monitorujący zgłoszenia dotyczące nielegalnego hazardu i dysponuje narzędziami do zwalczania nielegalnych stron internetowych.

Dyrektor wykonawczy Gambling Commission, Richard Watson, powiedział: Nasze dane nie wskazują na wzrost nielegalnego hazardu w Wielkiej Brytanii podczas kryzysu Covid-19. Jest to obszar, który uważnie monitorujemy i w przypadku problemów, wykorzystujemy naszą szeroką gamę uprawnień dochodzeniowych, wraz z interesariuszami, takimi jak dostawcy oprogramowania, firmy płatnicze i firmy hostingowe. Zwalczanie nielegalnych stron internetowych i operatorów nielicencjonowanych stanowi wyzwanie, a także wymaga dużych zasobów ale jesteśmy zobowiązani do kontynuowania pracy w tej dziedzinie, aby chronić konsumentów w Wielkiej Brytanii.

Gambling Commission wydała niedawno nowe wytyczne dla operatorów gier hazardowych online, mające na celu ochronę klientów podczas blokady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *