Branża hazardowa online szacowana na 73 miliardy dolarów

Nowa fala statystyk pokazała niedawno, że branża gier hazardowych online będzie zmierzać w drodze do zysków w wysokości 73,45 mld $ w 2024 roku.

Ta zaskakująca liczba pojawia się po tym, jak Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów (EGBA) ogłosiło w zeszłym tygodniu, że jego członkowie obsłużyli transakcje płatnicze o wartości prawie 1 mln GBP dziennie w ciągu 2017 roku. A więc, co tak szybko napędza branżę?

Powstanie nowych technologii

Pomimo atrakcyjności kasyn stacjonarnych, łatwość grania w sieci zdecydowanie je wyprzedza. Podczas gdy słynne kasyna, takie jak Bellagio w Las Vegas, mogą pochwalić się posiadaniem ponad 2300 maszyn wideo, to nic w porównaniu z tym, co dostępne jest w Internecie i jak szybko można uzyskać do niego dostęp.

Ale to nie tylko gry wideo – automaty i ogromna gama gier stają się niemal nieograniczone do użycia w Internecie. Od pokera, po bakarata i grę w najnowszej grze sportowej – można wykonywać to wszystko, siedząc wygodnie przy laptopie, a nawet używając telefonu komórkowego.

Mówiąc o pięknej grze sportowej, zakłady bukmacherskie – czy to piłka nożna, hokej czy cokolwiek innego – są zdecydowanie największym rynkiem dla mobilnych konsumentów, przy czym szacuje się, że zdecydowana większość dorosłych w Wielkiej Brytanii obstawiło zakłady sportowe przynajmniej raz w życiu.

Według brytyjskiej Komisji ds. Hazardu (UKGC), aż 51% osób w 2017 r. skorzystało z telefonu komórkowego, aby postawić zakład. Od pucharu świata po ligi regionalne, telefony komórkowe znacznie to ułatwiają. Dodatkowo, wraz z liczbą graczy zainteresowanych sportem, operatorzy odkrywają, że często mogą obejść surowe reguły reklamowe, umieszczając swoje logo na plecach graczy, a także chwytając przestrzeń premium w ofercie podczas przerw na reklamy.

Wraz z wprowadzeniem sieci komórkowych 5G, które mają sprawić, że holograficzne rozmowy telefoniczne / wideo staną się rzeczywistością, technologia ta wkrótce stanie się dostępna w świecie hazardu online. Uważa się, że ta przyszłość znacznie przewyższa rzeczywistość wirtualną, która jest już wykorzystywana przez niektórych dostawców, takich jak kasyna wirtualnej rzeczywistości „Live Beyond Live”. Teraz jeszcze więcej wciągających przeżyć jest dostępnych bez konieczności opuszczania wygodniej sofy w domu.

Zmiany w ustawodawstwie

Jedną z największych przyczyn przewidywanego sukcesu są ustawowe zmiany w grach hazardowych online, szczególnie w USA, gdzie zakłady bukmacherskie zostały ostatnio zalegalizowane. Cztery amerykańskie stany w pełni zalegalizowały hazard internetowy, a oczekuje się, że kolejne już niedługo do tego doprowadzą. Istnieją również pogłoski z krajów takich jak Japonia i Afryka, które zmierzają w kierunku legalizacji kasyn online jako sposobu na dalsze generowanie przychodów, czerpanie zysków z zalegalizowanych operacji i ponowne inwestowanie środków z powrotem w społeczności lokalne.

Bardziej rygorystyczne środki bezpieczeństwa z pewnością znajdują się na szczycie listy operatorów – UKGC jest zdeterminowany, aby przedstawić przykłady z surowymi karami dla firm, które ignorują te kontrole.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​środki te już wydają się być na czasie, ponieważ EGBA ujawniła, że ​​w ubiegłym roku firmy zainwestowały „ponad 22,6 mln €” w kontrole know-your-customer, aby uniemożliwić nieletnim dostęp do usług hazardowych online.

Trendy na całym świecie

Podczas gdy Europa jest zdecydowanie najcenniejszym regionem na świecie w zakresie gier hazardowych online, inne części, takie jak Indonezja i Republika Południowej Afryki, nadrabiają wysiłki podejmowane przez organy regulacyjne w celu zapewnienia szacunku i uznania dla branży.

W chwili obecnej Europa zajmuje solidny udział w rynku wynoszący 16,42 mld USD (dane z 2016 r.), co jest spowodowane istniejącymi ramami prawnymi. Jednak wraz z rosnącym zainteresowaniem hazardem online ze strony całego globu, ta forma hazardu nie długo znajdzie się na wysokości ponad 73 miliardów dolarów.

Źródło: https://vegasslotsonline.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *