Brytyjska grupa parlamentarna wzywa do zakazu wszelkiej reklamy hazardu

Parlamentarna Grupa ds. Hazardu związana z hazardem powiedziała w opublikowanym we wtorek raporcie, że przepisy dotyczące hazardu w Wielkiej Brytanii wymagają pełnego przeglądu. Inne proponowane środki obejmują zniesienie schematów VIP i zachęty do obstawiania oraz zakaz obstawiania podczas gry.

Grupa ponad 50 brytyjskich parlamentarzystów wezwała do zakazu wszelkiej reklamy hazardu i obniżenia do 2 GBP maksymalnej stawki dozwolonej online po rocznym dochodzeniu w sprawie uzależnienia od hazardu w Wielkiej Brytanii.

W Partii Parlamentarna Grupa ds. Szkód Hazardowych (APPG) stwierdziła w raporcie opublikowanym we wtorek z ponad 30 zaleceniami, że przepisy dotyczące gier hazardowych w Wielkiej Brytanii wymagają pełnego przeglądu, a Covid-19 jedynie zaostrzył potrzebę lepszej ochrony osób szczególnie narażonych na problem z zachowaniem hazardowym.

Inne proponowane środki obejmują zniesienie schematów VIP i zachęty do obstawiania oraz zakaz obstawiania podczas gry. W przypadku zakładów sportowych APPG uważa, że ​​rozgrywka powinna być ograniczona do obiektów lub przez telefon, stwierdzając, że dzięki takiemu rozwiązaniu Wielka Brytania będzie zgodna z Australią.

„Nie możemy kontynuować obecnego braku regulacji w branży internetowej. Mamy przemysł, który czerpie korzyści ze słabszych graczy hazardowych więcej, niż mogą sobie pozwolić ”
– powiedział Iain Duncan Smith, były konserwatywny lider i wiceprzewodniczący All Party Parliamentary Group for Gambling Related Harm, jak donosi Financial Times.

Poseł Partii Pracy Carolyn Harris, która prowadzi APPG wraz z Smithem i Ronnie Cowan ze szkockiej partii narodowej, powiedziała:

„Oni [firmy hazardowe] wielokrotnie pokazali, że nie będą skutecznie samoregulować. Konieczna jest pilna zmiana, aby powstrzymać ten przemysł przed brutalnym przeżywaniem życia ludzi ”
, donosi The Guardian.

„Te zalecenia są obecnie zgodne z opinią publiczną i każda debata polityczna powinna być kontekstualna w zależności od tego, gdzie znajduje się publiczny środek ciężkości. Istnieje silne przeczucie, że ustawę o grach hazardowych należy poddać przeglądowi w całości ”
– powiedział Matt Zarb-Cousin, który prowadzi grupę kampanii Clean Up Gambling, odnosząc się do przepisów z 2005 r. Regulujących branżę.

UKGC opublikowało niedawno dane wskazujące, że ogólny udział w grach hazardowych spadł, ale niektórzy zaangażowani gracze spędzają więcej czasu i pieniędzy na gry hazardowe na niektóre produkty.

„Znaczące lobby przeciwdziałające hazardowi uważa, że ​​sankcje i obowiązkowe ograniczenia – w szczególności ograniczenie progów stawek online – pomogą problematycznym graczom. Przez minutę nie wątpię w ich prawdziwą chęć pomocy w rozwiązaniu problemu, ale takie środki faktycznie tylko zaostrzą problem ”
, napisał Kenny Alexander, dyrektor generalny właściciela Ladbrokes Coral GVC, w blogu opublikowanym w poniedziałek. Powiedział, że ograniczenie stawek internetowych zmusiłoby graczy do stawiania zakładów na nieuregulowanych morskich stronach internetowych.

Brigid Simmonds, który przewodniczy Betting and Gaming Council (BGC), która reprezentuje 90 procent branży, powiedział, że podczas blokady przemysł zwiększył liczbę interwencji podejmowanych w celu powstrzymania problematycznego hazardu i pracował nad takimi zagadnieniami, jak sponsoring sportowy i projektowanie gier w celu zmniejszenia szkód hazardowych.

Na podstawie yogonet.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *