Brytyjski rząd ustalił maksymalną stawkę dla gier na automatach

FOBT

Brytyjski rząd zdecydował, że maksymalna stawka dla terminali zakładów o stałych kursach (FOBT) zostanie zmniejszona do „zaledwie” 2 funtów.

Obecnie zainteresowani tą formą hazardu na Wyspach Brytyjskich mogą postawić do 100 GBP co 20 sekund w elektronicznych grach kasynowych, takich jak ruletka.

Minister sportu Tracey Crouch powiedziała, że obniżenie stawki do 2 funtów „zmniejszy szkody wynikające ze strat hazardowych i uzależnienia w przypadku najbardziej bezbronnych”.

Ale bukmacherzy ostrzegają, że może to doprowadzić do zamknięcia tysięcy punktów z automatami do gier.

Badania KPMG oszacowały, że limit 2 funtów obniżyłby dochody brytyjskiego skarbu o 1,1 mld GBP w ciągu trzech lat, przynosząc roczną stratę na poziomie 45 mln GBP dla lokalnych władz i 50 mln GBP w przypadku wyścigów.

Firma bukmacherska William Hill,generuje ponad połowę swoich przychodów detalicznych z FOBT. Jej szef, Philip Bowcock, powiedział BBC, że limit FOBT za 2 GBP miałby druzgocący wpływ na branżę zakładów, a nawet połowie brytyjskich punktów bukmacherskich groziłoby zamknięcie i utrata około 20 tys. miejsc pracy.

Crouch zapowiedziała, że rząd będzie współpracował z branżą i Komisją ds. Gier Hazardowych „w celu zbadania skutków zmian regulacyjnych, a także stałego trendu wzrostu aktywności hazardowej online”.

Całość czytaj na: pb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *