Brytyjskie firmy bukmacherskie muszą zaostrzyć środki

Gambling Commission

Komisja ds. Hazardu nakazała brytyjskim firmom bukmacherskim wprowadzenie szeregu bardziej rygorystycznych środków w celu ochrony problematycznych graczy podczas blokady.

Nowe wytyczne obejmują kontrole przystępności cenowej, zapobieganie odwrotnym wypłatom i ograniczenia ofert bonusowych.

Komisja twierdzi, że konieczne są środki w celu ochrony słabszych graczy podczas lockdownu, pomimo nowych danych liczbowych wskazujących, że ogólny poziom hazardu spadł.

Regulator nakazał firmom, aby przeprowadziły bardziej surowe kontrole przystępności cenowej i sprawdzały klientów, którzy grali przez ponad godzinę w jednej sesji.

Nowe wytyczne pojawiają się, podczas gdy ankiety pokazują, że ogólne zainteresowanie hazardem w Wielkiej Brytanii spadło w marcu, gdy doszło do pandemii Covid-19 i że tylko niewielka liczba osób zaczęła grać po raz pierwszy.

Większość graczy biorących udział w ankietach odpowiedziało, że nie zwiększyło czasu ani pieniędzy, które wydali na hazard, ale Komisja znalazła dowody na możliwy wzrost problematycznego hazardu, ponieważ zgłoszono, że dwie trzecie (64 procent) bardziej zaangażowanych graczy zwiększyło ilość czasu lub pieniędzy wydanych na przynajmniej jedną działalność hazardową online.

Dane pokazują również ogólny spadek średniej długości gry, ale wzrost liczby sesji odtwarzanych przez ponad godzinę.

Pokazuje oznaki przejścia na automaty online (wzrost o 25 procent w marcu), pokera online (wzrost o 38 procent) i obstawianie sportów wirtualnych (wzrost o 40 procent).

Oczekuje się, że operatorzy internetowi wprowadzą zmiany, aby jak najszybciej zastosować nowe wytyczne. Chociaż wprowadzane są zmiany w celu ochrony słabszych graczy podczas lockdownu, Komisja pozostawiła otwartą możliwość, że niektóre środki mogą stać się trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *