Burmistrz Bergamo zakazał hazardu i wyłączył miejskie wi-fi

Giorgio Gori, burmistrz dotkniętego przez epidemię koronawirusa Bergamo, powiedział w środę telewizji RAI, że zakazał gier hazardowych w punktach sprzedaży tytoniu i wyłączył w mieście darmowe punkty dostępu do internetu. Ma to zapobiec tworzeniu się tłumu na ulicach.

W rejonie Bergamo zanotowano dotąd 460 zgonów osób zakażonych i 4 tysiące potwierdzonych przypadków wirusa.

W rozmowie ze stacją RAI News24 Gori podkreślił, że zdecydowana większość mieszkańców miasta zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i przestrzega wprowadzonych przepisów. Następnie zaznaczył, że w ostatnich dniach wydał dwa dodatkowe rozporządzenia, by ograniczyć szerzenie się wirusa.

Jak wyjaśnił burmistrz miasta liczącego 120 tysięcy mieszkańców, wprowadzony został zakaz gier hazardowych w otwartych sklepach z tytoniem. Wyjaśnił, że mimo epidemii gromadziło się tam dużo osób, zwłaszcza starszych, najbardziej narażonych na zakażenie, by zagrać w „zdrapkę” lub inne gry losowe.

Gori dodał następnie, że w całym mieście wyłączono tzw. hot spoty bezpłatnego internetu na ulicach, bo w punktach tych można było zaobserwować skupiska ludzi korzystających z sieci.

PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *