Była estońska minister została prezesem Novoloto

Była członkini Partii Socjaldemokratycznej, Urve Palo, jest teraz nowym dyrektorem wykonawczym firmy Novoloto, która działa w Estonii pod marką Fenikss Casino. Od kwietnia tego roku firma jest właścicielem sieci kasyn Grand Prix.

Novoloto jest częścią austriackiego holdingu Novomatic AG, jednego z największych producentów sprzętu i oprogramowania na automaty do gier na świecie, z biurami w 50 krajach i ponad 30 000 pracowników.

Novomatic to nie tylko jedna z największych firm na świecie, ale także innowacyjne i odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwo. Moim głównym celem jest utrzymanie poziomu godnego spółki-matki w Estonii i zwiększenie udziału w rynku Novoloto. W Estonii Novoloto chce być dobrym pracodawcą dla ponad 300 pracowników
– powiedziała Urve Palo w środę 5 maja w komunikacie prasowym.

Novoloto zarządza 22 salami gier w całej Estonii – w Tallinie, Tartu, Narva, Parnawie, Viljandi, Rakvere, Jõhvi i Kohtla-Järve.

Palo ogłosiła, że ​​zamierza zakończyć karierę polityczną w lipcu ubiegłego roku. Od kwietnia 2007 r. Do maja 2009 r. pełniła funkcję estońskiego ministra ds. Ludności i spraw etnicznych.

Od 9 kwietnia 2015 r. pełniła również funkcję ministra przedsiębiorczości w drugim gabinecie Taavi Rõivas, ale 31 sierpnia zrezygnowała z pracy, rozczarowując się koalicją z Partią Reform.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *