Były dyrektor generalny Sheriff Gaming, może skończyć w więzieniu

Deweloper slotów, firma Sheriff Gaming już niestety nie istnieje, ale byli jego menedżerowie napotykają poważne problemy z holenderskim wymiarem sprawiedliwości. Stijn Flapper, Maurice Gregoire i Michel Gregoire zostali oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy i inne zarzuty, które mogą spowodować, że były dyrektor generalny spędzi do czterech lat w więzieniu.

Holenderscy prokuratorzy starają się uwięzić byłego dyrektora generalnego pod zarzutem nielegalnego hazardu, prania pieniędzy i uchylania się od opodatkowania. W miniony czwartek wszyscy trzej dyrektorzy pojawili się w sądzie w Den Bosch, gdzie przedstawiciel prokuratury zażądał czteroletniego wyroku dla pana Flappera oraz 36 i 30 miesięcy dla Maurice’a i Michela Gregoire’a (odpowiednio) w sprawie pełnienia obowiązków w dawnej firmie.

Proces rozpoczął się w połowie września, pan Flapper odparł wszelkie zarzuty oskarżeń przeciwko niemu i braciom Gregoire. Flapper założył nawet oddzielny pozew o 75 milionów € przeciwko rządowi holenderskiemu, ponieważ twierdzi, że „nie zrobił nic nielegalnego”.

W 2013 roku, wraz z urzędnikami ds. Gier i podatków, prokuratorzy dokonali nalotu na nieruchomości mieszkalne i biznesowe w czterech krajach i przejęli dziesiątki rachunków bankowych, które rzekomo stanowiły część ponad 100 milionów euro przychodów z nielegalnej działalności hazardowej online. Władze oskarżyły pana Flappera nawet o przemyt narkotyków, który stanowczo temu zaprzeczył – podobnie jak na inne zarzuty twierdząc, że nikt z kontrolujących nie znalazł podczas kontroli jakichkolwiek narkotyków.

Piętnaście innych osób tej grupy napotykało kilka zarzutów, między innymi trzech kierowników, których oświadczenia w tej sprawie zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu. Oczekuje się, że sąd wyda wyrok w tej sprawie do 20 grudnia 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *