Celnicy zamknęli cztery nielegalne salony gier

salon gier

Funkcjonujące niezgodnie z prawem punkty z automatami zlikwidowano na terenie powiatu łowickiego i w Łowiczu. Precyzyjnie zaplanowane akcje, poprzedzone wnikliwymi czynnościami analitycznymi, miały miejsce w godzinach wieczornych i nocnych.

Funkcjonariusze sprawdzili wytypowane wcześniej lokale, pomimo prób uniknięcia kontroli, podjętych przez właścicieli salonów.

Na terenie Łowicza funkcjonariusze wyeliminowali z rynku trzy nielegalne salony hazardowe. Do dwóch z nich wpuszczano jedynie stałych, zaufanych klientów, a selekcję gości umożliwiał zamontowany na zewnątrz lokalu monitoring. To jednak nie koniec utrudnień, jakie napotkali kontrolujący w tych punktach. Po wejściu do pomieszczeń funkcjonariusze zastali włączone automaty, na których akurat rozgrywano gry hazardowe. Po chwili jednak urządzenia zostały zdalnie wyłączone, a monitory zostały albo wygaszone, albo zamiast dotychczasowych symboli gier, pojawiła się na nich strona jednej z wyszukiwarek internetowych. W trzecim, skontrolowanym na terenie Łowicza salonie gier hazardowych, automaty ukryto za kotarą. Łącznie, w trzech lokalach funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 15 maszyn, ruter, tablet i kartę Wi-Fi.

Czwarty skontrolowany punkt z nielegalnymi automatami hazardowymi, działał w niewielkiej miejscowości na terenie powiatu łowickiego. Lokal w kamienicy przyciągnął uwagę funkcjonariuszy zewnętrznym oznaczeniem. Mimo, że dotyczyło ono legalnych gier, to jednak wejście do salonu znajdowało się w bocznej bramie wjazdowej, a wewnątrz widać było urządzenie, które do złudzenia przypominało automat hazardowy. Maszyna miała charakterystyczną obudowę, monitor, panel sterujący z przyciskami oraz mechanizmy przyjmujące i wydające pieniądze.

Podobnie jak i w łowickich lokalach, hazardowy charakter urządzenia potwierdził przeprowadzony na nim eksperyment procesowy. Automat został zabezpieczony jako dowód we wszczętej przez KAS sprawie o przestępstwo skarbowe.

Źródło: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *