Celno-skarbowi uderzyli w jednorękich bandytów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Walka z hazardem trwa. Praktycznie każdego dnia funkcjonariusze celno-skarbowi przeczesują tereny wielu miejscowości w poszukiwaniu nielegalnych automatów do gier, które stały się w ostatnim czasie prawdziwą plagą w naszym kraju.

Lokale w których urządza się nielegalne gry hazardowe często wyglądają podobnie. Co do zasady mało estetyczne z zewnątrz, o szczelnie pozaklejanych lub przyciemnionych oknach, skutecznie kryjących wnętrze nielegalnej kryjówki. Nad drzwiami zaś przyciągający wzrok neon z napisem „OPEN” lub cyfrą „777″, będący jednoznaczną wskazówką dla wtajemniczonych osób.

Co z kolei można zastać w środku? Oczywiście Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego zaglądają do takich miejsc jedynie w celach służbowych, otrzymawszy wcześniej sprawdzoną informację na temat urządzanych tam nielegalnych praktyk. Wchodząc zakładają, że skończy się to konfiskatą słynnych już „jednorękich bandytów” lub innych urządzeń i przedmiotów mogących świadczyć o łamaniu przepisów tzw. ustawy hazardowej. Czasami jednak to co zastaną potrafi zaskoczyć.

Tak też było w dniu 5 grudnia 2017 r., kiedy to funkcjonariusze Pierwszego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Gdańsku, ujawnili w jednym z gdańskich lokali aż dziesięć automatów do gier działających bez wymaganego zezwolenia, o wartości szacunkowej 120.000 zł. Przechodząc do standardowej procedury polegającej na przeprowadzeniu eksperymentu kontrolnego dowodzącego, że w danym miejscu urządza się nielegalne gry na automatach, mundurowi dostrzegli dodatkową atrakcję, która prawdopodobnie oprócz dodatkowego zysku dla przestępców zapewniała klientom danego przybytku lepszą zabawę.

Oprócz automatów celno-skarbowi na miejscu zarekwirowali bowiem dodatkowo 0,5 litrowe butelki z nieznanym trunkiem. Jak się później okazało, oprócz nietypowych etykiet butelki zawierały w swoim wnętrzu 24% alkohol.

Źródło: Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *