Certyfikat odpowiedzialnej gry w Totalizatorze Sportowym

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

O tym, że gry i loterie organizowane przez Totalizator Sportowy są bezpieczne potwierdza międzynarodowy Certyfikat Odpowiedzialnej Gry. Czym on jest i w jaki sposób krajowa loteria może go otrzymać? Na te pytania odpowiada ten krótki informator.

Totalizator Sportowy od wielu lat dba o bezpieczeństwo swoich gier i loterii.
Do działań podejmowanych na rzecz ochrony graczy należą: badania społeczne, analizy potrzeb konsumenckich, łatwe i przejrzyste regulaminy loterii oraz edukacja – nie tylko graczy, ale również osób, które na co dzień pracują w kolekturach.
W wyniku wieloletnich działań w zakresie projektowania gier, szkoleń i komunikacji ze wszystkimi interesariuszami, Totalizator Sportowy już w 2013 roku otrzymał po raz pierwszy Certyfikat Odpowiedzialnej Gry, a w tym roku przyznany go spółce po raz kolejny. Każdorazowo przyznanie certyfikatu było poprzedzone niezależnym audytem.

Co oznacza Certyfikat Odpowiedzialnej Gry?

Otrzymanie Certyfikatu Odpowiedzialnej Gry oznacza, że loteria spełniła szereg zasad określonych w aż 11 obszarach jej działalności.

Kto przyznaje certyfikat?

Certyfikat Odpowiedzialnej Gry (Responsible Gaming Certificate ) przyznaje European Lotteries and Toto Association – międzynarodowa organizacja, która zrzesza loterie europejskie, które zgodnie chcą promować i działać na rzecz uczciwej gry, zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu.
Bycie członkiem EL daje możliwość uczestniczenia w dialogu i wymianie dobrych praktyk między partnerami na poziomie światowym. Loterie skupione w EL przekazują również środki na działania pożytku publicznego i podejmują działania na rzecz odpowiedzialnej gry.

W 2007 roku organizacja opracowała Międzynarodowe Standardy Odpowiedzialnej Gry, których wdrożenie jest dobrowolne. Totalizator Sportowy na etapie projektowania swoich działań, w tym przede wszystkim działań w ramach Bezpiecznej Gry, wziął pod uwagę standardy i wytyczne europejskiej organizacji.

Wprowadzone zasady mają na celu przede wszystkim zapewnić bezpieczną rozrywkę graczom. Warto dodać, że Certyfikat Odpowiedzialnej Gry to najwyższe wyróżnienie w branży, które stanowi jasne potwierdzenie, że firma realizuje kompleksowy program działań na rzecz odpowiedzialnej gry.

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać certyfikat?

W ramach certyfikacji ocenianych jest aż 11 obszarów działalności loterii, które obejmują między innymi: badania, szkolenia pracowników, programy dla sprzedawców, projektowanie gier, reklamę i marketing oraz edukację graczy.
Oceny dokonuje niezależny audytor, a certyfikat przyznawany jest na okres trzech lat.
Totalizator Sportowy otrzymał certyfikat odpowiedzialnej gry po raz pierwszy 13 maja 2013 roku. W roku 2017 został on przyznany ponownie. Tym wyróżnieniem mogą poszczycić się 43 europejskie loterie.

Co to odznaczenie oznacza dla graczy?

Osoba, która bierze udział w grach organizowanych przez Totalizator Sportowy może być pewna, że oferowane produkty są bezpieczne – od etapu projektowania gry aż po jej komunikację w mediach. Ma również pewność, że osoby pracujące w kolekturach są odpowiednio przeszkolone z zasad bezpiecznej gry.

Certyfikat Odpowiedzialna gra to najwyższe wyróżnienie branży potwierdzające, że loteria organizowana przez Totalizator Sportowy oferuje bezpieczną rozrywkę.

Źródło: Totalizator Sportowy


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *