Nie chcą u siebie automatów do gier

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Puckie starostwo przyjrzy się sprawie automatów do gier, które w ostatnim czasie masowo pojawiły się na terenie całego powiatu. Zdaniem samorządowców urządzenia stwarzają zagrożenie dla młodzieży szkolnej. O sprawie poinformowano już Izbę Celną w Gdyni.

Wprowadzona 7 lat temu ustawa antyhazardowa miała zatrzymać falę zalewających Polskę automatów do gier pieniężnych. Skończyło się tym, że ich właściciele „zeszli do podziemi”, a biznes wciąż kwitnie.

One się pojawiły w dosyć dużej ilości, we Władysławowie naliczyłam ich co najmniej sześć, a być może o wszystkich nie wiem. Taka ilość tych punktów otwartych całodobowo jest ogromnym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży – mówi Ewa Kownacka, radna powiatu puckiego. – Te punkty są niedozorowane, każdy może wejść i zagrać – dodaje.

Właśnie w trosce o najmłodszych radna z Władysławowa wystosowała interpelację do starosty powiatu puckiego z prośbą o interwencję i przyjrzenie się sprawie całodobowych punktów z automatami. Urzędnicy zaalarmowali już celników.

Nie mamy pewności, czy ta działalność, prowadzona przez nieznany nam podmiot gospodarczy jest legalna. Tego typu weryfikacja leży w kompetencjach urzędu celnego – informuje Janusz Łęgowski, sekretarz powiatu puckiego.

W myśl obowiązujących przepisów legalne udostępnianie automatów jest możliwe tylko w kasynach. Oznacza to, że wszelkie prowizoryczne salony są nielegalne. Właściciele działek wydzierżawianych pod ich lokalizacje często nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć do kogo należą maszyny.

Ja mam z nimi umowę i koniec. Także nie sprawdzałem, czy oni działają tam legalnie czy nielegalnie. Mam z nimi umowę, płacą mi i to tyle – tłumaczy jeden z władysławowskich dzierżawców. – Nie mam do nich nawet numeru telefonu, bo się z nimi nie kontaktuję. Po co mam to robić? Oni regularnie przelewają pieniądze na konto – dodaje.

Od września funkcjonariusze Urzędu Celnego w Gdyni zatrzymali w powiecie puckim 11 automatów do gier. Podobne kontrole prowadzone są regularnie na terenie całego województwa pomorskiego.

Całość czytaj na: nadmorski24.pl


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *