Chińska policja rozbiła siatkę hazardową o wartości 1,1 mld USD

Policja w prowincji Jiangsu zniszczyła kolejny nielegalny syndykat gier hazardowych online, o wartości zgłoszonej w wysokości 7,8 miliarda funtów (1,1 miliarda dolarów), zatrzymując 56 jej członków do procesu, jak podała agencja prasowa Xinhua.

Platforma ulokowana na Filipinach posiadała ponad 114 000 użytkowników i według doniesień osiągnęła około 650 milionów zysku dla podejrzanych i zatrzymanych członków.

Dochodzenie rozpoczęło się w 2016 r. Po otrzymaniu sowitego napiwku, w 2017 r. aresztowano dwóch techników serwisów internetowych w Szanghaju. Policja uzyskała wówczas dostęp do danych back-endu i była w stanie dotrzeć do reszty grupy.

Pięćdziesiąt podejrzanych w sprawie hazardu online zostało aresztowanych w Szanghaju, Fujian, Zhejiang i Guangdong, powiedział Xinhua, podczas gdy kolejne sześć wróciło do Chin z Filipin i przekazało się w ręce władz.

Podobnie jak w większości Azji Południowo-Wschodniej, hazard jest nielegalny również w Chinach, z wyjątkiem dwóch państwowych loterii i uprawianego na terytorium zależnym od Chin – wyspie Macau.

Stało się tak po tym, jak władze chińskie stłumiły nielegalną internetową sieć hazardową ujawnioną podczas Mistrzostw Świata w prowincji Guangdong, wówczas aresztowano sześć osób, i zamrożono konta bankowe z depozytami o wartości prawie 750 000 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *