Chiński producent smartfonów Gionee bankrutuje

Chiński producent smartfonów marki Gionee znalazł się na skraju bankructwa, nie płaci już swoim poddostawcom. Prezes  firmy przyznał się, do przegranej w kasynie sumy ponad 144 mln dolarów które były pieniędzmi własnej firmy.

Chińska prasa donosi, że chińska marka smartfonów Gionne znalazła się na krawędzi bankructwa. Nie płaciła swoim poddostawcom i unikała spotkań, by omówić warunki spłaty długów. W końcu 20 z nich zdecydowało się złożyć wniosek o upadłość sądzie w Sheznen.

Niemal jednocześnie chińsko języczny serwis internetowy Jiemian poinformował, że prezes Gionee Liu Lirong przegrał w kasynie na Saipanie (wyspa w archipelagu Marianów należąca do Stanów Zjednoczonych, słynąca m.in. właśnie z kasyn), w sumie 10 miliardów juanów, co dawałoby zawrotną kwotę 1,4 miliarda dolarów. Sam Lirong prostował jednak kilka dni później w rozmowie Securities Times, że stracił „zaledwie” miliard juanów, czyli 144 mln dolarów.

Szef Gionee twierdzi, że nie obstawiał w kasynie pieniędzy spółki, zasugerował jednak, że mógł niekiedy „pożyczać” gotówkę z firmowej kasy.

Gionee, chociaż nie jest tak popularną marką jak np. Xiaomi czy Huawei, jednak miała do teraz dość stabilną pozycję na chińskim rynku i zdobywała popularność w Indiach, gdzie zdobyła 4,6 proc. udział w rynku.

Źródło: wnp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *