Chiny ograniczają zagraniczne inwestycje w branżę hazardową

Rząd chiński wydał nowe przepisy mające na celu ograniczenie przepływu pieniędzy dla opuszczających ich kraj, ograniczając tym samym potencjalne inwestycje w niektórych sektorach gospodarki, w tym również w branży gier hazardowych.

Hazard i gry hazardowe są wymienione jako ta branża, w których zagraniczne inwestycje chińskich inwestorów są obecnie zabronione. Inne branże objęte tymi restrykcjami to: nieruchomość, hotele, rozrywka, kluby sportowe i studia filmowe. Chociaż władze nie podały pełnych informacji na temat tego, jak te ograniczenia byłyby egzekwowane, fakt takich ograniczeń jest sprawą publiczną.

W dokumentach opublikowanych przez Chińską Państwową Radę w zaszły piątek, została przytoczona następująca wykładnia: „Wytyczne zakazuje także krajowych przedsiębiorstw zaangażowanych w inwestycje zagraniczne, które mogą zagrozić interesom narodowym Chin i bezpieczeństwa, łącznie wyjściu nieuprawnionych podstawowych technologii wojskowych i produktów z sektora hazardu, pornografii i innych zabronionych technologii i produktów „.

„Są wielkie możliwości, aby firmy z naszego kraju zaczęły inwestować w zagraniczne przedsięwzięcia, ale także stawiając czoła licznych zagrożeniom i wyzwaniom jakie przed nimi są stawiane.”

Rada w wyżej wymienionym dokumencie dodała, że poprzez nowe wytyczne, rząd chce promować „racjonalny, uporządkowany i zdrowy rozwój zagranicznych inwestycji, skutecznie chroniąc krajowych inwestorów i przedsiębiorców przed nadmiernym ryzykiem”.

Rada dąży także do zachęcania do inwestowania w Chinach według modelu „jeden pas, jedna droga” w ramach którego, miliardy Yuanów uzyskanych z przychodów w chińskiej gospodarce są inwestowane w projekt wzmocnienia chińskiej infrastruktury i handlowych powiązań z resztą świata.

Rząd Chin podjął zobowiązanie do podwojenia wielkości gospodarki kraju w latach 2010-2020, co doprowadziło do szybkiego wzrostu długu sektora poza finansowego w dążeniu do osiągnięcia tego celu.

Źródło: Gambling Insider

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *