[Sprostowanie] Ciąg dalszy walki z nielegalnymi automatami

jednoręcy bandyci

W dniu 30 stycznia 2019 roku policjanci z Wydziału Przestępstw Gospodarczych KPP w Bochni wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Oddział Celny w Tarnowie udali się do jednego z lokali w Bochni, celem przeprowadzenia kontroli pod kątem znajdowania się tam urządzeń losowych do gier hazardowych.

Na miejscu stwierdzono, że znajdują się tam trzy urządzenia do gier FUTURA, których wygląd i wyposażenie wskazywały, że są to automaty do gier w rozumieniu ustawy o grach hazardowych. Automaty do gier były włączone do zasilania i udostępnione klientom. Na każdym z automatów przeprowadzono gry kontrolne, w wyniku których stwierdzono, że urządzane na nich gry są grami na automatach w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 107 kks, automaty do gier zatrzymano, a w tej sprawie będzie prowadzone dalsze postępowanie przygotowawcze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bochni

SPROSTOWANIE:
„Urządzenia do gier Futura nie stanowią nielegalnych automatów do gier.”

„Jak wynika z opinii jednostki upoważnionej przez MF urządzenia Futura pozbawione są elementu losowości, który stanowi warunek uznania za automat do gier. Urządzenie Futura jest konkursem matematycznym, który pozwala graczowi ustalić wynik każdej rozgrywki, co stanowi nowatorskie rozwiązanie. Spółka podejmuje aktywne działania prawne celem stwierdzenia bezzasadności zatrzymania urządzeń Futura.

Lingen sp. z o.o.”

  1. :Spółka podejmuje aktywne działania prawne celem stwierdzenia bezzasadności zatrzymania urządzeń Futura” no to czekamy na werdykt 🙂 być może jkak się obronią, to będą mieli jakiś argument, żeby z nimi współpracować 🙂

    1. ALE TY NAIWNY. Sprostowanie tylko czego? To raczej Oświadczenie i reklama żeby ludzie się nie bali i współpracowali dalej z Nimi. Taki chwyt, zabrali ale tam jest sprostowanie czyli legalne…. 😉

  2. Sprostowanie niech zrobi źródło skąd pochodzi informacja a więc z milicji. A tu redakcja napisała sprostowanie.
    Żenada

  3. Nie jest losowy…no proszę. Wiedza o wyniku a losowo wskazany wynik to dwie rożne rzeczy. Wynik jest znany to prawda, ale grający nie ma na niego wpływu…. Losowe jak nic.

  4. A jak się do tego ustosunkuje szanowna redakcja, która jeszcze kilka miesięcy temu umieszczała piękne artykuły propagandowe jakoby wielka FUTURA miała być lekiem na raka polskiej branży hazardowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *