Ciągle bez decyzji w sprawie kasyna w Chicago

Chicago

Ustawa o ekspansji hazardu w Illinois z zapisem dotyczącym budowy kasyna w Chicago, nie zdobyła poparcia w stanowym Kongresie podczas zakończonej wiosennej sesji. Nie poparł jej też burmistrz Rahm Emanuel.

Prace nad ustawą trwały od ubiegłego roku. Był w niej zapis o powstaniu sześciu nowych kasyn, w tym jednego w Chicago; rozbudowie istniejących kasyn na łodziach; zwiększeniu wysokości wygranych na maszynach wideo oraz wprowadzeniu automatów do gry na torach wyścigów konnych. Zyski z kasyna w Chicago trafiałyby na miejskie fundusze emerytalne policji i strażaków.

Demokratyczny kongresmen Bob Rita z Blue Island, który przygotował projekt, nie rezygnuje i rozmawia z kolegami o możliwych zmianach w jej najnowszej wersji, aby znaleźć drogę do jej uchwalenia.

Nikt z władz miasta Chicago nie skontaktował się z Ritą, by wyrazić jakiekolwiek oficjalne zastrzeżenia. Jednak główny doradca burmistrza, który w rozmowie udzielonej „Chicago Sun-Times” pozostał anonimowy, stwierdził we wtorek, że Rahm Emanuel sprzeciwia się ustawie w jej obecnej formie.

Jeśli w Chicago ma rozwijać się hazard, to musi podlegać innej strukturze podatkowej i dzielenia się przychodami, tak aby więcej pieniędzy wróciło do samorządu lokalnego – powiedział doradca Emanuel. – Obecnie jest to tak sformułowane (w ustawie), że pieniądze trafiałyby do stanu i do kasyn, pozostawiając lokalne społeczności ze wszystkimi problemami i bez środków na ich rozwiązywanie – dodał.

Całość czytaj na: infolinia.com

1 komentarz w “Ciągle bez decyzji w sprawie kasyna w Chicago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *