Cios w nielegalny hazard. Zabezpieczyli ponad 200 automatów do gier

Od czterech lat organizowali nielegalny hazard na terenie województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Funkcjonariusze CBŚP i KAS, wraz z prokuraturą, rozbili grupę przestępczą, zajmującą się tym procederem. Służby zabezpieczyły w sumie blisko 220 automatów do gier.

Na trop grupy wpadli mundurowi z CBŚP z Kielc, wspólnie z funkcjonariuszami ze świętokrzyskiej i podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej, działający pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Członkowie gangu, który rozpracowywali od wielu miesięcy, są podejrzani o przestępstwa skarbowe.

Chodzi głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilku obiektach na terenie woj. świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać od 2015 roku
– informuje komisarz Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

W wyniku współpracy funkcjonariuszy CBŚP z Kielc i KAS z Przemyśla zabezpieczono na terenie Podkarpacia ponad 60 automatów do gier oraz znajdujące się w nich pieniądze. Natomiast na terenie woj. świętokrzyskiego służby zarekwirowały 158 takich urządzeń, wraz z gotówką. Po zebraniu dowodów przygotowano kolejne wspólne działania.

Przeprowadzono je na terenie województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. W ich trakcie zatrzymano 12 osób, w wieku od 21 do 47 lat. Przeszukano 17 miejsc zamieszkania podejrzanych oraz lokali z automatami, w których urządzano nielegalny hazard, zabezpieczając przy tym telefony komórkowe, rewolwer, automaty do gier hazardowych i dokumentację księgowo-finansową
– wylicza Iwona Jurkiewicz.

W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie oraz za przestępstwa skarbowe. Sześć osób zostało aresztowanych tymczasowo na trzy miesiące. Wobec pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe, zakazy opuszczania kraju i dozory policyjne.

Jak podkreślają służby, sprawa jest rozwojowa. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Źródło: Onet

1 komentarz w “Cios w nielegalny hazard. Zabezpieczyli ponad 200 automatów do gier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *