Cypryjska policja zlikwidowała hazard w brytyjskiej bazie wojskowej

Czteroletnia kampania przeciwko nielegalnemu hazardowi została pomyślnie zakończona przez cypryjską policję w brytyjskiej bazie wojskowej na Cyprze. Zamknięto dziewięć kasyn nielegalnie działających w tej wyspiarskiej jurysdykcji.

Nadinspektor Dinos Petrou powiedział, że kasyna generowały przychód setki tysięcy euro rocznie w nielegalnych dochodach. Dziesięć osób otrzymało wyroki więzienia, a 30 innych zostało ukaranych grzywną.

Petrou powiedział, że wiele kasyn zostało zbudowanych na obszarach sąsiadujących lub częściowo należących do jurysdykcji Cypru i to skomplikowało sprawy. Aby tego uniknąć, brytyjska policja wojskowa przeprowadziła naloty wraz z cypryjskimi organami ścigania.

Petrou powiedział, że policja pozostanie czujna na wypadek ponownego pojawienia się nielegalnego hazardu i że nie będzie mowy o zaprzestaniu ścigania łamacych prawo nawet po ejściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Powiedział również, że 30 z 1.500 komputerów osobistych zajętych podczas operacji policyjnych zostało przekazanych lokalnym szkołom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *