Czupryńska i Skowerski Mistrzami Polski

Bilard
Marek 13/12/2012

Ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2023

Wicemistrzyni świata juniorek Oliwia Czupryńska zdobyła złoty medal w odmianie 9 bil. Finałową przeciwniczką siedemnastoletniej zawodniczki była jedenastokrotna mistrzyni Polski Izabela Łącka z klubu Pino Debicą, z którą wygrała 6-4.

Na najniższym stopniu podium stanęły dwie siostry Zabek Monika i Sylwia (obie Pino Dębica).

W kategorii mężczyzn najlepszym okazał się zwycięzca World Pool Masters Karol Skowerski. W finale pokonał on reprezentującego Konsalnet Warszawa Mieszka Fortuńskiego 9-6. Brązowe medale przypadły w udziale Radosławowi Babicy (Nosan Galeria Echo Kielce) oraz Mateuszowi Śniegockiemu (Konsalnet Warszawa).

Medale i puchary dla najlepszych wręczyli Marek Kamiński (wicedyrektor Departamentu Sportu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego), Grzegorz Kedzierski (prezes PZBil) oraz Piotr Kedzior (wiceprezes PZBil).

W dniu dzisiejszym poznamy medalistów odmiany 14/1.