Czy Brytyjczycy będą mogli grać w EuroMillions po Brexicie?

loteria

Został już mniej niż rok do opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię i wszyscy zastanawiają się, jak Brexit wpłynie na brytyjskich graczy EuroMillions. Czy poddani Elżbiety II nadal będą mogli kupować kupony na tę loterię?

Firma Camelot zapewniła, że Brytyjczycy po Brexicie nadal będą mogli brać udział w grze liczbowej EuroMillions. Członkostwo w Unii Europejskiej nie jest do tego konieczne.

EuroMillions dostępne jest obecnie w dziewięciu krajach europejskich i nie wszystkie są członkami Unii – na przykład Szwajcaria – podano.

EuroMillions to międzynarodowa gra liczbowa założona 7 lutego 2004 roku przez francuskiego organizatora loterii „Française des Jeux”, hiszpańską loterię krajową „Loterías y Apuestas del Estado” i brytyjską firmę Camelot.

Pierwsze losowanie EuroMillions odbyło się w piątek 13 lutego 2004 roku w Paryżu. Początkowo w tej loterii brały udział jedynie Francja, Hiszpania i Wielka Brytania, zaś 8 października 2004 roku dołączyły do nich Austria, Belgia, Irlandia, Luksemburg, Portugalia i Szwajcaria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *