Czy wdrażanie monopolu jest pod ścisłą kontrolą organów państwowych?

Bartosz Józwiak

Poseł Bartosz Józwiak skierował kolejne zapytania do ministra finansów w związku z wdrażaniem pilotażowego planu monopolizacji gier na automatach poza kasynami.

Poirytowany brakiem odpowiedzi na swoją wcześniejszą interpelację, a właściwie odpowiedź zdawkową i bez merytorycznej wartości (czytaj: „Odpowiedź na interpelację Posła Józwiaka”), poseł Józwiak dopytuje kto formalnie odpowiada za kontrolę umów podpisywanych przez Totalizator Sportowy w ramach realizacji monopolu państwa w zakresie gier na automatach w salonach gier.

[legend title=”Interpelacja nr 23586” style=”1″]

do ministra finansów

w sprawie odpowiedzialności za zapisy w umowach Skarbu Państwa

Zgłaszający: Bartosz Józwiak

Data wpływu: 02-07-2018

Szanowna Pani Minister!

W związku z odpowiedzią na interpelację nr 19866 (jej merytorycznym brakiem) proszę o udzielenie odpowiedzi w zakresie:

1. Czy premier RP ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualnie zaistniałe zapisy w umowach spółek Skarbu Państwa poza zarządem danej spółki (chodzi o odpowiedzialność urzędniczą państwa polskiego)?

2. Jaka instytucja w Polsce jest odpowiedzialna za kontrole spółek Skarbu Państwa, skoro posłom RP nie udziela się w pełni satysfakcjonującej odpowiedzi na interpelacje dotyczące zawieranych przez ww. spółki umów?

3. Czy spółka Skarbu Państwa, jaką jest Totalizator Sportowy, ma stały organ kontrolny z ramienia Skarbu Państwa?

4. Czy wdrażanie monopolu państwowego w zakresie ustawy hazardowej uprawomocnionej 1 kwietnia 2017 r. jest pod ścisłą kontrolą organów państwowych? Jeśli tak, to których?

5. Kto odpowiada za ewentualnie szkodzące państwu polskiemu zapisy w umowach zawartych ze spółką Totalizator Sportowy sp. z o.o. (poza prezesem spółki i radą nadzorczą) z ramienia Rady Ministrów?

Z poważaniem

Bartosz Józwiak

[/legend]

1 komentarz w “Czy wdrażanie monopolu jest pod ścisłą kontrolą organów państwowych?

  1. Propozycja dla PIS-u i prezydenta. Monopol państwowy na hazard jest słaby, lepszy był by monopol na domy publiczne a w nich panie urzędniczki. Z miłą chęcią bym poszedł do takiej pani urzędnik i oddał jej swój malutki podatek 🙂 Chyba każdy wtedy by płacił z radością te podatki :)))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *