Dlaczego afrykański sektor gier jest biznesem w 2019 roku

Przychody z hazardu w Afryce wciąż rosną pomimo powolnego wzrostu gospodarczego w regionie prognozowanego dla dużej części Afryki. Wejście na rynek afrykański to z pewnością inteligentna decyzja dla każdego operatora lub usługodawcy.

Jednak Afryka jest bardzo złożonym rynkiem, który wymaga wielu badań, informacji, planowania i tworzenia sieci, zanim przejdzie do nowego świata możliwości. Z tego powodu organizator BiG – Eventus International spędził miesiące na poszukiwaniu najtrafniejszych i najciekawszych tematów i dyskusji na temat BiG Africa Supershow 2019.

Targi BiG odbywają się w Pałacu Emperors w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki w dniach 25-26 marca 2019 r. Na szczycie wezmą udział czołowi afrykańscy eksperci w branży gier hazardowych, aby omówić techniki potrzebne do zrozumienia rynku afrykańskiego i wzrostu sukcesu firmy.

Jak wygląda sytuacja hazardowa w niektórych krajach czarnego kontynentu?

Afryka Południowa

W 2015 r. Starszy menedżer PwC RPA; Sanchia Temkin poinformowała o rocznej prognozie sektora gier hazardowych, według której przychody z branży gier wzrosną w 2019 r. Do 30 miliardów dolarów (2,17 miliarda USD). W późniejszych edycjach raportu w 2017 r. Autorstwa Pietro Caliccio i Yolana Naidoo zobacz, że przewidywany wzrost wzrósł jeszcze bardziej do R31 miliardów na 2019, co pokazuje, że wzrost branży gier jest szybszy niż początkowo sądzono.

W związku z tym, że Outlook 2018 nie jest jeszcze publicznie dostępny, można się tylko zastanawiać, dlaczego branża hazardowa radzi sobie znacznie lepiej niż się spodziewano? I czy będzie kontynuować ten trend wzrostu.

W nowszym raporcie opracowanym przez Gauteng Gambling Board w listopadzie 2018 roku zatytułowanym Najnowsze statystyki hazardu, jest jeden wskaźnik, który wyróżnia się na tle pozostałych. W kwietniu 2017 r. Liczba automatów do gier (LPM) u zarejestrowanych operatorów tras wzrosła z 1394 maszyn do 2266 w prowincji. Jeśli podobny wzrost odnotowano we wszystkich dziewięciu prowincjach, może to dać jeden z możliwych powodów, dla których prognozy wzrostu w 2017 r. mogły wzrosnąć o dodatkowy miliard rand w miarę wprowadzania na rynek nowych miejsc i maszyn.

Nigeria

Jednak wzrost w Afryce nie ogranicza się tylko do LPM i RPA. Zakłady sportowe online odnotowały ogromny wzrost w Nigerii. Po latach penetracji rynku, płatności mobilne zaczynają przynosić jeszcze większe zyski operatorom zakładów sportowych online. Dyrektor generalny Lagos State Lotteries Board – Seun Anibaba poinformował Reutera w czerwcu 2018 r., że wzrost w sektorze zakładów bukmacherskich jest powiązany ze wzrostem płatności internetowych, wynika to z danych z NIBSS (Nigerian Inter-Bank Settlement System), którego właścicielem jest bank centralny i banki licencjonowane.

W 2016 roku było 14 milionów internetowych płatności o wartości 132 miliardów dolarów na Nairę (420 milionów dolarów). Transakcje wzrosły do ​​29 milionów na 185 miliardów dolarów Naira w 2017 roku i w pierwszym kwartale 2018 roku, było już 10 milionów transakcji mobilnych o wartości 61 miliardów dolarów Naira. Jeśli mamy zakładać, że tempo wzrostu osiągnęło apogeum po pierwszym kwartale i po prostu pomnożyć pierwsze 4 kwartały przez 4, to w 2018 roku sektor zakładów sportowych online w Nigerii będzie wart około 244 miliardy dolarów (620 milionów dolarów). To dodatkowe 100 milionów dolarów roczny wzrost od 2016 r., ale jest wysoce prawdopodobne, że wzrost kontynuował swoją trajektorię w niebo, czyniąc ją wartą znacznie więcej.

Kenia

Wzrost Kenii w sektorze zakładów bukmacherskich na razie się ustabilizował, ale dzięki kablowi szerokopasmowemu 5G na wschodniej stronie kontynentu afrykańskiego można bezpiecznie założyć, że internetowe zakłady bukmacherskie i płatności mobilne staną się jeszcze szybsze i bardziej wydajne i nastąpi zwiększony wzrost. Ponadto, Kenia jest jednym z najbardziej połączonych z Internetem krajów w Afryce i na świecie, gdzie około 80% ludności ma dostęp do Internetu.

Zakłady sportowe są i zawsze będą koronowanym klejnotem sektora hazardowego Kenii. Z głównymi gigantami, takimi jak SportPesa, rozpoczynając działalność i zdobywając status tytana branży w miejscu narodzin Kenii. Zakłady sportowe online nie są oczywiście tajną bronią w arsenale SportPesa.

Niestety, w Kenii nie były to dobre wieści od 2 lat, ponieważ ustawodawcy zwiększyli podatki od hazardu na operatorów (GGR), jednocześnie zwiększając ograniczenie wiekowe gier hazardowych z 18 do 25 lat. Co gorsza, duża część populacja Kenii przypada na 18-25 lat, ponieważ Kenia – podobnie jak w większości Afryki – ma bardzo młodą populację. Skutki obu reform legislacyjnych zderzyły się, co doprowadziło do radykalnego ograniczenia wzrostu w sektorze gier hazardowych.

O targach BiG 2019, organizatorach oraz o wystawcach można dowiedzieć się TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *