Dlaczego legalizacja hazardu nie będzie dozwolona w Chinach

Szereg zakulisowych informacji o chińskim rządzie informowały o ewentualnej zgodzie na legalizację hazardu w Chinach kontynentalnych, szczególnie po tym, jak Stany Zjednoczone zaczęły legalizować zakłady bukmacherskie.

Makau, terytorium chińskie, jest jednym z wiodących ośrodków hazardowych na świecie – być może drugim po Las Vegas. Hongkong, inne chińskie terytorium kontrolowane przez Chińskie władze, zezwala na zalegalizowany hazard. Dochody z podatków hazardowych z Makau i Hongkongu mogły skłonić chiński rząd do stworzenia głównego nurtu hazardu w całych Chinach. Coraz częściej mówi się o uprawianiu hazardu na innym terytorium, a mianowicie na wyspie Hainan.

Hazard prawdopodobnie zostanie zalegalizowany na wyspie Hainan, ale nie w Chinach kontynentalnych. Oto dlaczego.

China Crackdowns i gry

Jednym z powodów, dla których eksperci przyznają, że gry nie są dozwolone na kontynencie, są olbrzymie kwoty wydane na nielegalne gry w Chinach. Także niepokojące dla rządu są same liczby ludzi, którzy zostali zatrzymani podczas trwających rządowych nalotów i represji w całym kraju. W 2010 r. naukowcy oszacowali, że każdego roku w Chinach wydano 146 miliardów dolarów na nielegalną grę. Z tej liczby naukowcy uważają, że ponad połowa wydanych pieniędzy pochodziła z witryn internetowych poświęconych grom internetowym.

W Chinach od 5 lat toczy się walka z chińskimi przedsiębiorstwami zajmującymi się hazardem. Chiny prowadziły naloty na gry hazardowe w całym kraju, a także rozprawiały się z internetowym przemysłem gier na lądzie i na morzu. Wskazywano także na korupcję występująca na szczeblu rządowym, a pracownikom rządowym zabrania się prowadzenia interesów i zajmowania się potencjalnymi klientami ze świata kasyn.

Hainan i hazard

Chiński rząd milcząco rozpoczął proces uprawiania hazardu na wyspie Hainan, jednak eksperci zwracają uwagę, że chińska polityka w zakresie gier hazardowych wydaje się być kontynuowana. Na przykład rząd ograniczył hazard do wysp lub półwyspów w południowej części kraju, aby zachować atmosferę rozróżnienia.

Wielu ekspertów przewiduje, że prowincja Hainan może uzyskać zgodę na loterię lub licencję na zakłady sportowe. Ponadto niektórzy prawodawcy proponują zatwierdzanie gier hazardowych poza wyspą, dla kasyn i graczy online, pozwalając łodziom z kasynami mieć bazę na wyspie. To pozwoliłoby graczom na wejście na pokład łodzi, wyjście poza chińskie wody terytorialne, aby grać w gry online lub gry kasynowe, a następnie wrócić do Hainan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *