Dlaczego weryfikacja ID w hazardzie online jest ważna

Gambling Commision w Wielkiej Brytanii ma specjalne reguły i ustalenia dotyczące unormowanego rynku hazardu w tym kraju. Również te, dotyczące trudnego do penetrowania rynku hazardu online. Poniżej zasady i informacje dotyczące konieczności i sensowności identyfikacji graczy online.

Gdy otworzysz konto z firmą hazardową online, firma musi sprawdzić, kim jesteś. Robi to z trzech głównych powodów:

  • sprawdzić, czy jesteś wystarczająco stary, aby uprawiać hazard
  • Niezależnie od tego, czy samemu wykluczono się z gier hazardowych
  • Potwierdzić swoją tożsamość.

Firma często może to robić, przeglądając bazy danych, które zawierają wiele informacji o ludziach i dopasowują je do informacji na swoim koncie.

Może się zdarzyć, że informacje te nie wystarczą, aby upewnić się, kim jesteś. Na przykład, jeśli informacje zostały nieprawidłowo pisane lub osoby o podobnych nazwach żyją pod tym samym adresem. W takich sytuacjach możesz zostać poproszony o dostarczenie kopii dokumentów udowadniających, kim jesteś. Mogą to być paszporty, prawa jazdy i rachunki domowe.

Sprawdzenie, że jesteś na tyle stary, aby uprawiać hazard

Jeśli otworzysz konto i zdeponujesz pieniądze, firma ma 72 godziny na sprawdzenie, czy jesteś na tyle stary, aby uprawiać hazard. Jeśli w tym czasie nie można potwierdzić swojego wieku, musi zamrozić konto.

Nie będziesz mógł wycofać wygranej, dopóki Twój wiek nie zostanie potwierdzony. Jeśli kontrole firmy pokazują, że nie jesteś wystarczająco stary, aby obstawić pieniądze, które postawiłeś lub zdeponowałeś na koncie, musisz zwrócić, ale nie otrzymasz wygranej.

Sprawdzanie, czy dostęp do witryny nie został wykluczony

Możesz poprosić o wykluczenie z witryny firmy zajmującej się hazardem. Jeśli to zrobisz, firma musi podjąć odpowiednie kroki w celu uniknięcia hazardu. Te kroki mogą obejmować sprawdzenie, czy ktoś tworzący konto nie jest osobą próbującą grać z inną tożsamością.

Sprawdzanie, że nie korzystasz z zaległości karnych

Istnieją przepisy, które zapobiegają zbrodniarzom wydającym pieniądze zdobyte dzięki przestępczości i przekształcają je w legalnie wyglądające fundusze. W tym celu mogą próbować używać witryn hazardowych, a firmy zajmujące się hazardem muszą poradzić sobie z tym ryzykiem, sprawdzając tożsamość swoich klientów.

Zgodnie z naszymi zasadami firmy hazardowe muszą mieć możliwość identyfikowania oddzielnych kont, które są przechowywane z nimi przez tę samą osobę. To firmy decydują, czy pozwalają klientom na więcej niż jedno konto. Jeśli nie, może zażądać informacji, aby upewnić się, że klient ma tylko jedno konto. Jeśli firma zezwala na wiele kont, może poprosić klientów o informacje, aby pomogły monitorować te konta, w tym z powodów wymienionych powyżej. Propozycje utworzone przez firmę, takie jak bezpłatne zakłady i premie, są często ograniczone do jednego na klienta. Może szukać informacji, aby sprawdzić, czy klienci nie osiągają tych granic.

Gdy firma hazardowa sprawdza Twoją tożsamość z innej przyczyny, może zamrozić konto, dopóki nie potwierdzisz, kim jesteś. Nie ma limitu czasu, na jak długo to może zrobić.

Mówimy firmom hazardowym, że muszą wiedzieć, że ich klienci są na tyle dorośli, aby grać i potwierdzić swoją tożsamość. Nie mówimy, jakiego rodzaju informacje powinni prosić. Jeśli nie jesteś zadowolony z informacji, o które zostałeś poproszony, musisz skontaktować się bezpośrednio z firmą.

Takie reguły obowiązują wszystkich , którzy uzyskali licencje wydane przez Komisje do spraw Hazardu w Wielkiej Brytanii. To jest jednak wynikiem wieloletnich konsultacji i poprawek, jakie były dokonywane w tym kraju w celu sprawnego funkcjonowania licencjonowanego hazardu. Pozostaje tylko czekać, aż podobne instrukcje zostaną zamieszczone na stronie Ministerstwa Finansów.
W Polsce….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *