Dochodzenie w kasynie

Crown resorts

Australijskie władze nakazały przeprowadzenie dokładnego dochodzenia, które ma wyjaśnić, czy firma Crown Resorts nadal może mieć licencję na prowadzenie kasyna o rocznych przychodach 2 mld australijskich dolarów w porcie, w Sydney.

Śledztwo ma sprawdzić prawdziwość zarzutów, że w kasynie prane są pieniądze pochodzące z przestępstw. Independent Liquor & Gaming Authority, rządowy organ nadzoru nad rynkiem alkoholu i gier w Nowej Południowej Walii, poinformował, że ma też wyjaśnić, czy Crown Resorts nie naruszyło warunków licencji, gdy największy akcjonariusz firmy miliarder James Packer sprzedał 20 proc. udziałów firmie Melco Resorts & Entertainment kontrolowanej przez Lawrence’a Ho, kasynowego potentata z Hongkongu.

Dochodzeniem kieruje Patricia Bergin, była sędzia. Zapowiedziała, że będzie sprawdzać, czy Crown Resorts nie było zamieszane w pranie pieniędzy, łamanie przepisów regulujących zasady prowadzenia gier i przyjmowania zakładów, a także czy nie był powiązany z handlarzami narkotyków i żywym towarem. Jedna z gazet w Melbourne napisała, że Crown Resorts zatrudniło azjatyckie biuro podróży, by zachęcić bogatych chińskich hazardzistów do odwiedzania jego kasyna.

Źródło: parkiet.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *