Dwa kasyna zostały zamknięte w Grecji

Grecja

Grecka Komisja Hazardowa postanowiła zamknąć dwa kasyna z powodu niespłaconych długów.

Grecka Komisja Gier (EEEP) ogłosiła decyzję o zamknięciu dwóch kasyn w Grecji. Kasyna w Rio i Alexandroupoli zostały zmuszone do zamknięcia z powodu niespłaconych długów wobec Single Social Security Entity (EFKA).

Raport EFKA wskazuje, że kasyno w Rio musiało zapłacić ponad 25 milionów euro, podczas gdy Aleksandropolis był winien 12,5 miliona euro, podał Ekathimerini.

Spotkanie EEEP, które odbyło się pod koniec ubiegłego tygodnia, zakończyło się decyzją o nałożeniu grzywien na kasyna Korfu i Loutraki. Różnica między tymi decyzjami a tymi, które zmusiły kasyna do zamknięcia, polega na tym, że te kasyna spłaciły długi w okresie między wezwaniem a spotkaniem EEEP. Komisja postanowiła ponownie nałożyć grzywnę zamiast zmuszać ich do zamknięcia.

Grecja przedkłada przepisy dotyczące hazardu Komisji Europejskiej

Grecja opracowała niedawno nowe przepisy dotyczące hazardu i przedłożyła je Komisji Europejskiej. Główną różnicą w potencjalnym nowym krajobrazie biznesu hazardowego jest poddanie zakładów sportowych online i innych gier różnym licencjom. Ta ostatnia będzie kosztowała tylko 2 miliony euro, podczas gdy zakłady sportowe będą wymagały inwestycji o wartości 3 milionów euro. Mimo to Ministerstwo Finansów postanowiło, że obie będą wydawane na siedem lat.

Co więcej, gry z generatorem liczb losowych będą miały maksymalną stawkę 2 EUR zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi planów hazardowych Grecji. Ich maksymalny zysk na sesję gry będzie miał również limit 5 000 EUR, a gra z jackpotem – maksymalnie 500 000 EUR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *