Dwa różne przestępstwa wykryte podczas jednej czynności

jednoręcy bandyci

W czwartkowe popołudnie pińczowscy kryminalni weszli do lokalu, w którym, jak się spodziewali, organizowane były nielegalne gry hazardowe. W wyniku podjętych czynności zabezpieczyli 3 automaty do gier i kilka porcji narkotyków znalezionych przy jednym z klientów lokalu. Zarówno organizatorowi gier jak i 21-latkowi, przy którym znaleziono substancje odurzające, grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, którzy wpadli na trop działalności związanej z hazardem sprawdzili jeden z lokali w Działoszycach, gdzie znaleźli 3 nielegalne automaty do gier. W pomieszczeniu znajdował się klient, który korzystał z maszyn oraz osoba zatrudniona do tego aby pilnować „interesu”. 46-letni mężczyzna miał też za zadanie wpuszczać do lokalu tylko zaufanych ludzi, tak aby nie dostała się tam Policja, zwalczająca ten nielegalny proceder. Jak widać tym razem środki zapobiegawcze na nic się zdały.

Co ciekawe w trakcie realizowanych czynności do pomieszczenia weszło dwóch kolejnych młodych mężczyzn. Jeden z nich zachowywał się na tyle podejrzanie, że policjanci zdecydowali się dokładnie go skontrolować. Przeczucie ich nie zawiodło. 21-letni mieszkaniec gminy Skalbmierz miał przy sobie kilka porcji marihuany i skrystalizowanej substancji oraz urządzenia służące do przygotowania i zażywania narkotyków.

Zarówno automaty, pieniądze pochodzące z hazardu, jaki i substancje odurzające zostały zatrzymane, zaś obaj mężczyźni przesłuchani. W dalszej kolejności policjanci dotrą do właściciela maszyn, któremu grozi duża kara finansowa oraz do 3 lat pozbawienia wolności. Taką samą karą zagrożony jest 21-latek za posiadanie substancji odurzających.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *