Dwóch na trzech Polaków wydaje pieniądze na hazard

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

IQS na zlecenie firmy Totolotek SA, zbadał popularność gier losowych i zakładów wzajemnych w Polsce. Wyniki wskazują, że nasi rodacy lubią hazard, ale zdecydowana większość z nich wydaje na tę formę rozrywki maksymalnie do 100 zł miesięcznie.

Najpopularniejszymi formami płatnych gier w Polsce są loterie i gry liczbowe – aż 84 proc. ankietowanych graczy przyznało, że w ciągu ostatniego roku kupiło zdrapkę lub kupon. Na drugim miejscu znalazły się konkursy lub gry, w których trzeba dzwonić lub wysyłać płatne SMS-y. Wzięło w nich udział ponad 30 proc. graczy. Z kolei 13 proc. obstawiało wyniki zdarzeń sportowych. Co ciekawe, grami interesują się zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Wśród nich dominują osoby starsze – niemal co 3 gracz to osoba, która ukończyła 56 lat. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o klientów firm bukmacherskich – zdecydowanie przeważają tu mężczyźni (aż 80 proc.) w wieku 25-34 lata, z których ponad 70 proc. pracuje.

Osób bezrobotnych w tej grupie jest tylko 3 proc. podczas gdy w całej grupie osób grających – aż 15 proc.

Którym z płatnych gier towarzyszą największe emocje?

Jak wskazują badania IQS są to zakłady bukmacherskie, które wyprzedziły gry i loterie organizowane przez Totalizator Sportowy oraz gry w kasynie.

Całość czytaj na: polskatimes.pl


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *