Działania służb wymierzone w organizację nielegalnego turnieju gry w pokera

poker

Funkcjonariusze pomorskiej KAS i Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zlikwidowali miejsce nielegalnego urządzania gry w pokera. Uczestnikom nielegalnego turnieju pokera grożą dotkliwe kary pieniężne, a organizatorom nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W związku z informacjami dotyczącymi urządzania nielegalnych turniejów gry w pokera, funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni oraz Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, udali się do wytypowanego lokalu w terenie miasta Gdańsk. Po wejściu na miejsce, oczom funkcjonariuszy ukazała się sala wypełniona ludźmi raczącymi się wysokoprocentowymi alkoholami, a głównym wyposażeniem były profesjonalne stoły do gry w pokera na których rozłożone były żetony i karty do gry. Nad całą rozgrywką czuwał również profesjonalny system zarządzania turniejem gry w pokera, wyświetlany na monitorze górującym nad uczestnikami nielegalnego procederu. Książki w tym miejscu też zauważono ale nie stwierdzono by w tym czasie ktoś je czytał. Stanowiły raczej, starannie ułożoną na półkach, dekorację dla tego nielegalnego, hazardowego wydarzenia.

W toku prowadzonych czynności ujawniono że w miejscu tym, tego rodzaju „spotkania” były organizowane wielokrotnie, a w tym konkretnym turnieju brało udział siedemnastu graczy. Na miejscu zabezpieczono telefony organizatorów turnieju, laptop z profesjonalnym oprogramowaniem, zapiski z listą uczestników turniejów, żetony i gotówkę wpłacaną za możliwość przystąpienia do gry. Wszystkim uczestnikom nielegalnego turnieju grożą surowe konsekwencje, a organizatorom turnieju, nawet kara pozbawienia wolności do lat 3 i wysoka kara finansowa wynikająca z zapisów ustawy o grach hazardowych.

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku podkreśla, że turnieje gry w pokera mogą być organizowane wyłącznie w kasynach gry lub poza kasynem gry przez podmioty urządzające gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji na prowadzenie kasyna gry. Innym, legalnym sposobem na organizację tego rodzaju wydarzenia, jest organizacja turnieju w którym oferowane są wyłącznie nagrody rzeczowe o niewielkiej wartości, organizator zgłosił turniej do właściwego Dyrektora Izby Administracji Skarbowej, a sam turniej odbywa się na podstawie regulaminu zatwierdzonego przez Ministra Finansów.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *