EGBA prosi UE o stworzenie bezpieczniejszego środowiska hazardu online

W ramach próby uczynienia hazardu online w Europie bezpieczniejszym dla konsumentów, Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów (EGBA) prosi o nowy termin, aby stworzyć więcej przepisów dla całej branży.

Po tym, jak Parlament Europejski przedstawił 2 września nowe badanie, w którym określa sposoby wzmocnienia gospodarki cyfrowej UE, EGBA podkreśliła, że wspomina także o znaczeniu większej liczby zasad dotyczących hazardu online. Stowarzyszenie twierdzi, że więcej przepisów zniweluje istniejące luki w ochronie konsumentów w sektorze gier hazardowych online. Według EGBA, jeśli nowe przepisy zostaną wdrożone, można będzie potencjalnie zaoszczędzić 6 miliardów euro rocznie.

EGBA wyjaśniła, że ​​luki są realne, a wynikiem tego jest 28 różnych zestawów przepisów państw członkowskich dotyczących hazardu online.

„[To] jest sektorem prawie całkowicie regulowanym przez polityki krajowe. Te przepisy krajowe działają w oderwaniu od siebie i są sprzeczne z prawdziwą, bezgraniczną naturą Internetu. Prowadzą do rozdrobnienia i różnych zasad ochrony konsumentów dla 12 milionów Europejczyków, którzy grają online ”
, – powiedział EGBA.

Wymagania EGBA

Organ ds. Gier zwrócił się z prośbą o wprowadzenie nowej unijnej kadencji w celu egzekwowania istniejących środków ochrony konsumentów i przywrócenia współpracy regulacyjnej. Wezwał także UE do stworzenia bezpieczniejszego środowiska hazardu online we wszystkich państwach członkowskich. EGBA chce, aby UE promowała lepsze dostosowanie krajowych polityk hazardowych.

„Silniejsze i bardziej jednolite przepisy dotyczące ochrony konsumentów i ściślejsza współpraca regulacyjna byłyby korzystne dla wszystkich: lepsze uregulowania europejskich działań związanych z hazardem online, wyższe standardy ochrony konsumentów w całej UE oraz bardziej podobne i jaśniejsze zasady, których muszą przestrzegać unijne firmy hazardowe. Właśnie dlatego EGBA wzywa posłów PE i nową Komisję do współpracy w tej nowej kadencji UE. Musimy zapewnić lepszy standard ochrony Europejczyków i polityki hazardu, dostosowane do obecnie najbardziej rozwijającej się epoki cyfrowej ”
– powiedział przedstawiciel tego stowarzyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *