Eko Day na torze Partynice we Wrocławiu

Po hucznym otwarciu sezonu wyścigów konnych na Partynicach organizatorzy zapraszają w najbliższą niedzielę – 12 maja na kolejny dzień wyścigowy, tym razem pod szyldem Eko Day.

W programie sportowym znalazło się 7 gonitw na dystansach płaskich, w których zobaczymy zarówno konie pełnej krwi angielskiej (folbluty), jak i czystej krwi arabskiej.

Ponadto na widzów czekać będą atrakcje strefy eko, takie jak: stanowiska skuterów i hulajnóg elektrycznych z darmowymi przejażdżkami, kosmetyki i ręcznie wytwarzana biżuteria z naturalnych, ekologicznych materiałów czy stoisko fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” gdzie będzie można zostawić plastikowe nakrętki przeznaczone do recyklingu.

Organizatorzy zapraszają od godz. 14:15, wstęp wolny. Eko Day na wyścigach Podczas drugiego dnia sezonu wyścigowego na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice organizatorzy postawili na propagowanie rozwiązań ekologicznych, które spotykają się z coraz większym zainteresowaniem.

W najbliższą niedzielę na Partynicach pojawią się bardzo popularne w mieście skutery oraz hulajnogi elektryczne. Przedstawiciele firm GoScooter oraz Lime zapraszają do darmowych przejażdżek. Wszyscy Ci, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji korzystać z miejskich jednośladów będą mogli dowiedzieć się jak w kilku prostych krokach cieszyć się z jazdy. Na stoisku z biżuterią hand-made znajdziemy bransoletki i naszyjniki tworzone są z naturalnych materiałów przywiezionych z zakątków całego świata, są to: kubańskie muszle, koral z Indonezji, lawa z Lanzarote i szkło z recyklingu.

Natomiast manufaktura kosmetyczna Makutu przygotowała specjalne kosmetyki produkowane na bazie naturalnych ziół i roślin. Organizatorzy zachęcają, aby przynieść ze sobą plastikowe nakrętki, nie tylko od napojów, ale też mogą być od szamponów, kosmetyków, a nawet chemii gospodarczej. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci zbiera nakrętki, które następnie zostają poddane recyklingowi, a zgromadzone w ten sposób środki przeznaczane są na pomoc małym pacjentom hospicjum.

PROGRAM DNIA:

14:15 – prezentacja koni w padoku

Gonitwa 1 – g. 14.45

Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (PASB), które nie biegały. (1600 m)

Gonitwa 2 – g. 15.15

Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej II grupy, które nie biegały. (1600 m)

Gonitwa 3 – g. 15.45

Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy, które nie biegały. (1907 m)

Gonitwa 4 – g. 16.15

Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

Gonitwa 5 – g. 16.45

Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 4-letnich i starszych koni. (3200 m)

Gonitwa 6 – g. 17.15

Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy. (1600 m)

Gonitwa 7 – g. 17.45

Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, które nie biegały. (1600 m)

2 dzień wyścigowy Eko Day

12 maja (niedziela) godz. 14:15, wstęp wolny

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice ul. Zwycięska 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *